Jak narodni tym povolal Větvu do Breslau

Je to hrozne, jak na mě všeci spolehaju. Jak se cosik rozbije v ekonomice, vola mi Kalusek. Minule mi volala jakasik babka z NDR, abysem ji poradil, kdy ma zavest novu Marku. A předvčerem mi vola jakysik Holanďan, aby sem za nim dovalil do Breslau, nebo do Wroclavi, anebo do Vratislavi, že potřebuje tež pomoct. Kura, tež nevim, čemu se neusadi v jednym městě natrvalo.


Listek mi platil ten holandsky trener, tuž sem se řeknul, že aspoň zrobim fajne fotky z tych třech měst. Ale než sem stihnul odevřet prvniho lahvača v počongu, už teho byly plne noviny aji televiza. Kura, u nas se fakt všecko rozkeca.


Po pravdě řečene, byl sem trochu překvapeny, bo ti mamlasi se mysleli, že normalně budu běhat po hřišťu jak cyp. Nechal sem se vysvětlit pravidla. Moc sem nechapal, jak je možne, že oni maju za jeden den taku vyplatu tajak ja za cely rok na vratnici Nove Huti Lančmita Mitala. A navic, když maju take prachy, čemu se nekupi vic balonu? Jaku ma tež logiku, že se dvaadvacet dost dobře placenych synku honi za jednim balonem? Vždyť by se každy mohl kupit vlastni!


Tuž nebudu lhat, přišli mi taci namachrovani. Ale ten Bilek furt prosil, že jak mu nepomožu, tak se nesmi doma ukazat. Zrobilo se mi ho lito. Kdyby ho stara nechtěla pustit dodom, mohl by se za to sam. Ale takhle?


No a to je vlastně všecko. Před zapasem sem jim pozbiral všecky pasy. Byli z teho pořadně vyvředěni, bo sem jim pohrozil, že jak nevyhraju poločas, pasy jim nevratim a od podzimu žadny Istanbul, žadna Čelzi. Od podzima budu všeci farat a hrat na Bazalach.


Tuž a zase to zafungovalo. V poločase sem jim v kabině vratil pasy. To byste měli vidět! Tolik radosti, že nebudu muset hrat na novych Bazalach ve Vitkovicach, sem ještě neviděl.


Dali mi hobla a musel sem valit. Stara mi esemeskovala, že mam ve faxu jakusik pozvanku od polskeho naroďaku. Tuž vzhuru na Wroclaw!


Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty DNESKA


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

 Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments