Jako policista a vyšetřovatel jsem rozhořčen!


JUDr. Milan Štěpánek

předseda


Pozn.: 18. 06. 2012 doručeno na Ministerstvo financí


Praha, dne 18. června 2012

Č.j.: NOS-167/ČJ-2012


Počet listů: 1


Osobní doručení


Vážený pane ministře,


obracím se na Vás touto cestou nejen jako předseda Nezávislého odborového svazu Policie České republiky, ale i jako policista a vyšetřovatel. Společně s mými kolegy jsem rozhořčen Vaším vyjádřením v kauze místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vlasty Parkanové, které se dnes objevilo v médiích.


Rád bych Vás upozornil na skutečnost, že veřejné a neodůvodněné ostouzení policie nebo jednotlivého příslušníka není rozhodně nic, co by zvýšilo Vaší prestiž u policistů. Snad líbivé gesto pro část veřejnosti nebo pro potenciální voliče. Ale bez znalosti konkrétního vyšetřovacího spisu, bez posouzení důkazní situace a při opomenutí alespoň základních právních zásad je to jen prázdný, urážlivý výkřik.


Já i ostatní policisté bychom Vám byli vděčni, kdybyste svou rétoriku zaměřil jiným směrem a neodsuzoval nás podle toho, zda předmětem trestního řízení je činnost opozičního nebo koaličního politika. Asi by bylo z mé strany příliš, kdybych Vás požádal o omluvu za slova, která jste v daném případě vyřkl. Nejsem až tak velkým optimistou, abych něco podobného očekával, ale jistě by to bylo milé překvapení pro celou policii.


S pozdravem a přáním klidného léta


Vážený pan

Ing. Miroslav KALOUSEK

ministr financí

Ministerstvo financí ČR

Letenská 15

118 10 Praha 1

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments