Momentář červnový: Číst je nutno i mezi řádky

Četli jsme:

Nepříliš růžově se má vyvíjet situace ohledně státních důchodů. To zvyšuje výhodnost vstupu do druhého pilíře.

Myslíme si:

Říkalo se, že ve druhém pilíři se dá vydělat,ale i prodělat. Když teď dáme církvi to, co je Božího (je to opravdu Boží?), tak by církev měla vést kampaň ze starých časů: “Každý se postarej o výměnek pro své rodiče“. A stát by rázem měl dost peněz pro kmotry, kterým začali policejní plukovníci šlapat na paty.

Četli jsme:

Kandidát na volbu presidenta Dlouhý se nebrání, aby ho v budoucnu podpořily velké finanční skupiny, rád by se ale spíše zaměřil na střední podniky.

Myslíme si:

Škoda, že ho nenapadlo zaměřit se na obyčejné lidi, kteří by ho měli volit. Ale alespoň budou voliči vědět na čem s ním budou.

Četli jsme:

Kandidát na volbu presidenta Dlouhý taky řekl, že pro žádnou z politických stran není vhodným kandidátem.

Myslíme si:

Ovšem pro velké finanční skupiny asi ano, když se nezříká jejich podpory.

Četli jsme:

Peake si k případu Parkanová nechala vypracovat stanovisko místopředsedy Legislativní rady vlády, které – stejně jako pondělní stanovisko šéfa Ústavu státu a práva – tvrdí , že Parkanová si nemusela obstarávat posudek.

Myslíme si:

Dějiny se opakují, ministryně nechává rozhodovat náměstka (protože věci nerozumí) a nyní předsedkyně Legislativní rady si zajišťuje stanovisko svého místopředsedy. Že by taky sama věci nerozuměla?

Četli jsme:

Obvodní státní zástupkyně oznámila, že se nepotvrdilo podezření ze spáchání trestného činu ze strany ministra Drobila vůči šéfovi SFŽP Michálkovi.

Myslíme si:

Bylo to založeno na nahrávce, kde ministr říká, že když Michálek podklady spálí, bude povýšen. Jakou cenu budou mít u této státní zástupkyně nahrávky z causy Rath? Proboha, jen aby ten případ nedostala ona, to by povídání o žluťoučkých penízkách taky spláchla pod stůl.

Četli jsme:

Ministr Vondra prohlásil v úterý, že další škrty v rozpočtu mohou ohrozit bezpečnost Česka.

Myslíme si:

Chudák Vondra, až si toho všimne premiér, tak ho určitě odvolá stejně jako ve středu Pospíšila, který mu řekl, že škrty ohrozí bezpečnost našich věznic. Dokladuje to i prohlášení exministra: "Měl jsem dnes ráno krátký rozhovor s panem premiérem. Bylo mi sděleno, že za mým odvoláním jsou ekonomické důvody – nedávno jsme žádali o navýšení financí pro vězeňskou službu“.

Četli jsme:

Premiér Petr Nečas ve čtvrtek zopakoval, že o návrhu na jmenování ústecké žalobkyně Lenky Bradáčové šéfkou pražského vrchního zastupitelství nevěděl, i když odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil tvrdí opak.

Myslíme si:

Premiérovi by stačilo číst noviny, protože o tom, že Bradáčová by měla přijít do Prahy, už týden cvrlikali novináři.

Četli jsme:

Premiér komentoval odvolání Pospíšila slovy: Ve mně to zrálo delší dobu. A je to něco jako poslední kapka anebo že stokrát nic umořilo vola.

Myslíme si:

Na to výrazivo by se mělo opatrně, Kalousek taky přirovnal Parkanovou k čarodějnici, teď se zase premiér srovnává s volem …

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments