Jen a jen lži

Vím, že ne všechny toto téma bude asi zajímat. Ale následující řádky nejsou jen o konkrétní věci, ale vyjadřují i současnou realitu v podání naší ,,reformní" vlády.


Není to dlouho,co MŠMT (školství) vydalo pro veřejnost prohlášení o budoucnosti Ústavní výchovy dětí v ČR: ,,Rozvoj a výchova dětí je pro nás prioritou a uděláme vše proto, aby se kvalita výchovného procesu zlepšovala. Nejsou pravdivé fámy, že ústavy se budou rušit ,(tzn.česky- děti se budou flákat na ulici a přepadávat lidi,aby měli co jíst) ani jinak omezovat".


V tento den však MŠMT(stejný autor) rozeslalo oficiální instrukce pro vedení těchto ústavů. ,,Do konce roku 2011 okamžitě propustit 15% zaměstnanců, snížit úvazky na následující rok, provozní náklady musí být sníženy minimálně o 15 % (se zvýšenou DPH to je cca 20 %) atd. Kvalita výchovy musí být zachována".


Opravdu velmi zajímavé. Nyní na ministerstvu zjistili, že jen odstupné propuštěných zaměstnanců dělá takovou sumu, že jí nikdo nedá dohromady. Krátce a stručne řečeno. Je to stejné, jako ve většině dalších odvětví, kde stát vedou absolutně neschopní a bezcharakterní pseudoodborníci. Příkladů máme dost (Kalousek, Drábek, Kocourek, Bendl atd.). Tento případ je jen kapkou v moři šíleností, které dělá současná vláda.


Ale kde to vše skončí? Opravdu to necháme dojít tak daleko,že tady budeme mít Egypt nebo Sýrii? A vše jen proto, aby si skupinka mocných mohla hrát na bohy?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments