Ještě horší než GMO!

Hodně se mluví (už i oficiálně) o škodlivosti geneticky modifikovaných potravin, a přitom většině lidí uniká, že přichází nebezpečí daleko větší, a to v podobě KMO, karmicky modifikovaných organismů, pěstovaných nebo chovaných na pozemcích násilím uloupených „církví“ prostřednictvím „církevní“ genocidy (z propagandistických důvodů záměrně zcela nesprávně a velmi smyslně nazývané „církevní restitucí“).


Tato „církevní“ genocida (trvám na tom, aby se věci nazývaly svými pravými jmény) je i podle jimi samými uváděné ceny lidského života de facto ekvivalentem zavraždění více než sto padesáti tisíc lidí. Představuje tedy množství násilí rovnající se povraždění takovéhoto počtu lidských bytostí, třebaže je toto násilí rozprostřeno v trochu naředěné podobě na víceméně celé obyvatelstvo této země.


Pěstování potravin na území uloupeném „církevní“ genocidou je záležitost daleko neetičtější než onen známý případ chování vepřů na místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku. Už proto, že se jedná o násilí nesrovnatelně většího rozsahu. Vepřové maso se navíc nakonec stejně dostane k lidem, kteří mají jako „masožravci“ etické hodnoty poněkud posunuty, a násilí a zabíjení alespoň v případě zvířat tolerují. V případě pěstování rostlin na takových pozemcích však hrozí, že tyto potraviny, nasáklé lidskou krví, budou nakonec podstrčeny i vegetariánům. Potraviny nasáklé, byť obrazně, lidskou krví rozhodně vegetariánské nejsou. A dokonce se (i když jako vegetarián pouze laicky) domnívám, že takový kanibalismus neschvaluje ani většina těch, co vepřové jedí.

 

Zavírání očí před těmito skutečnostmi, pojídání potravin z takto karmicky modifikovaných organismů – rostlin a živočichů pěstovaných a chovaných na tak násilným způsobem uloupených pozemcích, nebo používání dřeva (jak stavebního, tak na otop) z tak násilně uloupených lesů, nutně povede nejen k dalšímu růstu tolerance násilí, ale i k dalšímu enormnímu a nekontrolovatelnému nárůstu násilí ve společnosti.

 

Mnoho lidí etické cítění pro tyto věci nemá, a bude jim to jedno. Mnoho dalších lidí ale cit pro tyto věci má, a ti by byli ochotni radši sežrat tunu geneticky modifikované kukuřice od Jejichsanty, než gram karmicky modifikovaných potravin z „církevní“ pouště. Nebo radši bydlet v domě z radioaktivního dřeva z oblasti Černobylu, než mít doma kus dřeva z pozemku karmicky zničeného „církevní“ genocidou.

 

Ideálním řešením je jakékoli zemědělství a lesnictví na „církví“ násilím uloupených pozemcích z důvodu společenské nebezpečnosti zakázat – podobně jako se již v některých zemích zakazuje používání geneticky modifikovaných plodin.

 

Pokud se takovýto zákaz zatím prosadit nepodaří, žádám, aby byly potraviny (ale například i zmíněné dřevo), které toto znečištění násilím obsahují, povinně značeny jako KMO, nebo pro svůj obsah lidské krve alespoň jako nevhodné pro vegetariány.


 

20. listopadu 2013

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments