Jiří X. Doležal a hardbass!

Únor 27, 2012

Tento příspěvěk jsem zařadil to kategorie "Retro" přesto, že byl natočen docela nedávno. Před nějakými 30-35ti lety jsem v televizi viděl přesně to samé!


Jen tehdy šlo o hlavy dlouhovlasaté, tzv. máničky či politicky korektně chuligány. Poslouchali "idiotskou" dekadentní muziku, nosili rifle do zvonu a měli zhoubný vliv na školou povinnou mládež.

 

Ještě dnes si pamatuju, jak mi soudružka učitelka vystřihla čtvereček na mých 5 cm dlouhých vlasech, abych se musel nechat ostříhat. Nechápala, že za délkou mých vlasů nestojí ani obdiv k Západu, ani jiná dekadentní ideologie, ale prostá nechuť navštívit holiče. Ale tehdy, stejně  jako dnes, číhal na každém kroku zákeřný ideologický nepřítel a všichni jsme stáli v první linii třídního boje. Byla třeba vyměnit oportunistickou pasivitu za bolševickou aktivitu!:)

 

Patrně jeden z mála rozumných důvodů, proč zakazovat marihuanu:)

 

Když dnes vidím soudruha (nebo soukmenovce, nevím) J.X. Doležala, jak profesionálně klade návodné otázky a přitom se třese, aby dostal očekávanou odpověď, jak šikovně dává nenápadné aktivitě celospolečenský a zločinný rozměr, se slzou v oku vzpomínám na mládí. Ano děti, přesně takto vypadal normalizační reportér Československé televize.

 

Děkuji s. Doležale, při pohledu na Vás jsem si opravdu nostalgicky zavzpomínal. Ale tohle už tragédie jednou byla, Vy jste součástí té frašky.

 

P.S.: Bylo opravdu inovativní a pikantní, kdyby byl mezi podporu hnutí, směřujících … byl zařazen i nějaký druh pohybu. Soudní znalci by se pak asi rekrutovali z baletních souborů českých divadel.

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments