Jsou reformy ukazatelem blbosti populace ?

Před nějakými dvěma týdny SANEP zveřejnil jeden ze svých průzkumů veřejného mínění. Hned se ho chytila média a radostně světu oznámila, jak lidé touží po vládních reformách. Pro a spíše pro zahájení všech plánovaných reforem v tomto volebním období je nějakých 66 procent dotázaných sanepáckých klikačů.


No, tak to vypadá na drtivou podporu reforem. Rozhodně, reformy si přeje spousta lidí. Ba, ty plánované reformy chtějí strašně rychle. Reformy jsou nutné. Okamžitě dodejte reformy. Reformy, reformy, reformy, člověk se pomalu bojí otevřít ledničku, aby na mě máslo či mléko taky nezačaly křičet, že nějaké reformy by byly fajn. A v tom je zakopaný celý pes, s nesmyslností takovýchto průzkumových dotazů a vůbec s neustálým zneužíváním tohoto slova. Protože slovo reformy ve skutečnosti nic konkrétního neznamená.


Kdybych se zaregistroval v Sanepu a ten se mne otázal, "Domníváte se, že by stávající vládní koalice měla během svého čtyřletého volebního období zahájit realizaci všech plánovaných reforem," tak bych musel podle svého nejčistšího vědomí a svědomí odpovědět ne, a nerozumím tomu, proč klikači odpověděli jinak. Přece nikdo s alespoň zlomkem inteligence nemůže podpořit něco, co neexistuje. Jak to, neexistuje? Vždyť každý den někdo píše v novinách o reformách a vůbec, jak ty reformy jsou nutné. To je ovšem pravda, novináři i vláda toto slovo milují. Nemá však žádný obsah.


Vždyť i nyní, když se debatuje vážněji o první reformě, tak vůbec neznáme její podobu, víme jen že se část peněz asi bude dávat nějakým fondům, a že nám napařej rekordní berně, z jejichž výnosu při nejmenším polovičku rozfrcaj na nějaký Vondrovy zábavy. A možná se to bude dědit, a možná ne. A možná budou volné podmínky pro investice, a možná ne. A možná bude státní fond, a možná ne. Stále nevíme, jak to bude i v detailech fungovat a vypadat, a přesto to podporujeme?


A podporujeme většinově dokonce i zavedení dalších reforem (zdravotnictví, školství, sociální a daňová oblast) – jasně bylo v otázce řečeno všech – jejichž podobu vůbec neznáme, dokonce ani v náznacích, jako je to alespoň nyní u penzí?


Převzato z Modré Šance

 

Foto: Zreformovaný hajzl

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments