K modrým princeznám se nečuchá


Když v kreslených groteskách srazí vítěz protivníka se schodů, tak poražený tzv. odpočítává schody, hopsá zadnicí i jinými částmi těla ze schodu na schod a říká přitom „jau, jau, jaujau“.

Poté, co se ministrovi zdravotnictví podařilo uzavřít s lékaři dohodu, přičemž obě strany slevily ze svých požadavků, pokusila se ODS tento kompromis opakovaně torpédovat.


Nejprve Nečas s Borisem Štastným, nakonec i dva výkonné oudy modráků v terrainu, MUDr. Antonín Karásek, šéf nemocnice v Uherském Hradišti a MUDr. Marek Zeman, MBA, velitel nemocnice na Vinohradech. Oba i zároveň zastupitelé za ODS. Karásek nebude souhlasit se stažením výpovědí, protože mu dalo spoustu práce shánět jiné lékaře, Zeman proto, že už si sehnal za Engela jakousi nedostudovanou náhradu, nebo to možná vezme i nějaká uklizečka. V nouzi každá pomocná ruka dobrá.


O ODS nemá cenu hovořit: strana korupčníků, kmotrů, zlovolných autistů, odporných obličejů s odpudivým chováním. Odjakživa. Bezohlední nahrávači podnikatelů, bez jakékoliv odpovědnosti k občanům, ke společnosti.


Co ale dělá v této situaci ČSSD? Vydala několik nemastných neslaných prohlášení, postavila se sice za dohodu odborářů s ministrem, ale v současné situaci, kdy už jde doslova o krky pacientů, se připravuje na vnitřní boj o sesli, soupeření dvou frakcí, namísto toho, aby pronesla jasné slovo.


Nemocnice v Uherském Hradišti je v působnosti kraje, krajská radní pro zdravotnictví je z ČSSD, odchází 45 lékařů z 85, Karásek je drzý jak stádo opic, lékaře možná vezme zpátky jako začátečníky se zkušební dobou, jak to, že už neodpočítává schody?


Zeman, co Má Bezva Apanáž, je ředitelem fakultní nemocnice, tedy v působnosti ministerstva. Jak to, že už nemá od ČSSD slíbeno, že si, v případě, že oranjes vyhrají příští volby, ve zdravotnictví ani neškrtne?


Tohle není žádná pomsta, tohle jsou dva modří šílenci, jimž vůbec nejde o svěřená zařízení, o jejich kvalitní fungování, ale dělají a prosazují ve svých funkcích politiku ODS. A musí za to být potrestáni. Vždyť dělají tu starou známou rozvracečskou, destruktivní, amorální až kriminální pravičáckou  politiku, jejímž výsledkem je vždy prospěch podnikatelů (a stranické pokladny ODS) – a na druhé straně vždy stojí s otevřenou hubou poškození občané.


Zdá se, že zájem o občana se u ČSSD schoval za stranické boje, starost o (alespoň) krajské pašalíky, v jejichž zájmu vznikají na nižších úrovních koalice s ODS, a není patrně náhodou, že jedna je v Praze, druhá i ve Zlíně.


Se škůdcem se ve slušné a civilizované společnosti kompromisy neuzavírají.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

Foto: @Teo

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments