Kaddáfí: V Libyi je klid, sankce jsou neplatné
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí se v neděli odmítl zabývat nově schválenými sankcemi OSN proti němu a prohlásil, že skupinky rebelů, které protestuje proti jeho vládě, byly obklíčeny a budou poraženy. V telefonickém rozhovoru pro srbskou televizní stanici Pink řekl, že sobotní hlasování v RB OSN, která omezuje cestování, zmrazuje jeho aktiva a zastavuje mezinárodní pomoc, je neplatná.

„OSN se nesmí vměšovat do vnitřních záležitostí jiných zemí, pokud země nenapadne jiný stát,“ řekl Kaddáfí bělehradské televizi. Tvrdil, že hovoří ze svého úřadu v libyjském hlavním městě Tripolisu. Kaddáfí obvinil OSN, že „se rozhoduje na základě zpravodajství v médiích,“ a řekl, že by situaci v Libyii měla pečlivě prozkoumat komise OSN. „Libyjský lid mě podporuje. Skupinky rebelů jsou obklíčeny a my se s nimi vypořádáme,“ prohlásil. „Armáda a policie opětovala střelbu těchto osob, těchto banditů, ale jen málo lidí bylo zabito,“ řekl. Odmítl, že by boje pokračovaly a řekl: „V současnosti nedochází k žádným incidentům a v Libyi je úplný klid.“ Libyjský vůdce opakoval, že svoji zemi neopustí: „Jsem zde, nikam neodjíždím,“  řekl.

Povstalci ve východní Libyi vytvořili národní radu, která by měla pomoci osvobodit oblasti, jež jsou stále pod vládou Kaddáfího.

Převzato z Haaretz

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments