Kalousek s Nečasem zvolili KSČM

Skončily krajské volby a také první kolo senátních. Nyní je možno říci jednoznačně, že jasným vítězem, i přes celkově druhou pozici, je komunistická strana.. Došlo vlastně k naprosté revoluci. Lidé konečně i svým hlasem ve volbách vysvětlili, že strašení komunistickou kartou už nezabírá. Nejde totiž jen o hlasy pro komunisty. Voliči sociální demokracie nyní jasně věděli, že jejich strana buce klidně s třešní vládnout na krajské úrovni, a takovýto pakt akceptují. Čistě antikomunistické voličstvo se postupně scvrkává, vypadá to, že ho nebude po dvaceti letech od pádu reálsocu ani kolem dvaceti procent. A v Praze(!) postupuje do dalšího kola senátních voleb z prvního místa Jiří Dolejš, a to i přes to, že se jedná o jednoho z mála komunistů s mírně nečistým štítem z polistopadového chování.

Mezi vítěze se určitě počítá i sociální demokracie, i když tu drtivou výhru z předchozích voleb nezopakovala a ztratila část hlasů. Jenže je to jasné první místo a na rozdíl od voleb parlamentních i fenomenální koaliční potenciál. Dá se říci, že s výjimkou Liberce všude určitě zůstane u vlády, protože bez ní nebo bez KSČM vítěznou nadpoloviční většinu vytvořit nejde. A jen ČSSD je ochotná s komunisty spolupracovat. Voliči oběma levicovým stranám dali mandát nespolupracovat s vládními stranami, a naopak, jak už bylo uvedeno výše, souhlasí s povolební spoluprací. Hlas občanů by měl být vyslyšen. Jakákoliv koalice s ODS je nyní morálně neobhajitelná (bohužel vyloučená není, na to je v sociální demokracii příliš mnoho kombinátorů). Přípustné jsou partnerství s mimoparlamentními bloky a v naprosté nouzi s Topkou ve verzi Starostů, ale za předpokladu naprosté podřízenosti. V druhém kole senátních voleb by se obě politické strany měly bez studu a s hrdostí podporovat – Mádlům a presstitutkám na truc.

Pozitivně mohou krajské volby hodnotit ještě lidovci, které z politické scény neodstranila ani parlamentní pauza. Jejich silou je pozitivní tvář, na kterou jsou schopni nalákat i různé osobnosti a vytvářet kvalitní volební spojenectví, čehož výsledkem je například první místo Michálka v senátních volbách v Praze. Hodně bodů jim neustále přináší také Jiří Čunek, který ve Vsetíně málem vyhrál rovnou první kolo senátních voleb. Klidná síla se nemusí cpát nikam do popředí, ale na Jižní Moravě či na Zlínsku by jim krajská koalice slušela.

Totální porážku utrpěla vládní koalice. Ale pokud by někdo čekal nějakou sebereflexi, je na velkém omylu. ODS, partaj, která kdysi suverénně sahala na třicetiprocentní výsledky, je nyní ve většině krajů pod deseti procenty. Jedinou výjimkou je Plzeň, kde nasadila to nejlepší, co pro veřejnost má, neboli "exministra v nemilosti" Jiřího Pospíšila a dosáhla i na první místo. Bohužel pro modré, mohou KSČM s ČSSD bez problémů mít nadpoloviční většinu i v tomto kraji. A pokud mají socani trochu hrdost, tak právě tam předvedou ODS totéž, co se stalo po posledních parlamentních volbách. S vítězem se prostě nikdo nebavil a musel čekat na verdikt stran, které ho koaličními hlasy bez problému kdykoliv převálcovaly. Heslo "Buďme jako oni" budiž na západě Čech nyní prioritou.

Fascinující byla i úplná hloupost premiéra Nečase. Na jednu stranu říká, že on za krajské volby nemůže (a kdo může za propadák v senátních?), že to je pouze na krajích, které ale nebude přece vyměňovat. Na druhou stranu ale náš génius vysvětluje, že za volební výsledek mohou nějaké reformy (tím asi myslel to tupé škrtání bez koncepce, co vláda předvádí, protože nějaké reformy zde zatím nikdo nezavedl). Ty škrty ale asi prosazují nějací trpaslíci, marťani či nešťastné krajské reprezentace ODS, když on a vedení partaje s výsledkem voleb nemá cokoliv společného.

Podobný debilismus jako Nečas předvedl i náš nejslavnější alkoholik alias Miroslav Kalousek. Pravděpodobně ty výsledky zapil velkou dávkou lihovin, protože jeho vysvětlování, jak šest procent pro hnutí, které se opírá o velký chyták, jakým jsou lokálně oblíbení starostové, je vlastně obrovský úspěch. Díky tomu totiž je na všech úrovních výkonné moci ve státě, a to by se mělo hodnotit skvěle. Navíc prý není hulvát, jen jako občas sprostě mluví, ale jeho šest procent voličů chápe, že to je slušnost. Ten člověk by měl z financí jít asi rovnou do léčebny. A Starostové, pokud chtějí starosty zůstát i po příštích obecních volbách, by měli začít přemýšlet, jestli knížecí fajfka stále vyvažuje tu obrovskou dávku kariéristické bezpáteřnosti a primitivismu, jakou představuje skutečný führer TOP09. Možná by měli hledat svého Stauffenberga, ten by ale měl být úspěšný.

Mezi poražené dále patří Veverky, které dnes již nikdo nebere vážně. Asi celkem překvapivý  je i naprostý neúspěch Zemanovců, kteří i názvem sázejí na jednoho z favoritů prezidentské volby. Vypařila se překvapivá hvězda parlamentního klání Bobošíková. Svobodní, kteří na internetu mají občas podporu vyšší než sto procent, také nijak nezazářili. Mediálně celkem populární Piráti uspěli jen tam, kde se napojili na další spolky a celebritu. No a ještě tu zůstává Jiří Paroubek. O kom to vlastně mluvíme?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments