Katar vpadl do Libye, nyní chystá invazi do Sýrie

Leden 01, 2011


http://pravda-team.ru/eng/image/article/2/8/9/46289.jpeg

Foto: Belhadž, terorista al-Kajdy, dovezený z Libye

 

Izraelské webové stránky DEBKAfile oznámily, že Katar vytvořil protisyrské žoldácké jednotky.

Podle této informace, která byla ve čtvrtek zveřejněna zpravodajskou agenturou Cham Press, je tento kontingent složen ze žoldáků z několika zemí v regionu, převážně z nejradikálnějších Syřanů z Muslimského bratrstva. Byl pojmenován jako Osvobozenecká syrská armáda (Free Syrian Army).

Toto obvinění udává, že jednotky jsou financovány z Kataru a jsou zřizovány ve formě praporů a brigád ve vojenských základnách na tureckém území u hranic se Sýrií, se souhlasem turecké vlády.

Tento měsíc syrské pohraniční stráže zmařily čtyři pokusy o průnik ozbrojených skupin, v posledním případě to bylo ve středu v časných ranních hodinách v provincii Idleb. Oběti na životech byly způsobeny agresory, kteří byli podporováni skupinami ze syrského území. Informace syrské tiskové agentury SANA, která cituje místní představitele této severosyrské provincie, říká, že tato skupina měla velké množství zbraní, vojenských uniforem a nejmodernější komunikační techniky.

Oficiální izraelské zdroje k tomu dodávají, že se Katar rozhodl zahájit tento plán poté, co zinscenoval „svrhnutí a zavraždění“ libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Monarchie sídlící v Dauhá a Saúdská Arábie tak společně připravily spiknutí, a dokonce uzavřely smlouvu, která jmenuje vůdce největšího katarského státu, generála Ali Hamase al-Attiu, velitelem protisyrské armády, a pověřuje ho, aby zajistil její rychlý přesun na turecko-syrskou hranici.  

Podle informace bylo dosud přijato asi 2 500 mužů z celkového množství 20 000. Hlavní jádro sestává z 1 000 členů tzv. Libyjské islámské bojové skupiny (LIFG), která s podporou NATO bojovala proti Kaddáfímu, další tisíc se rekrutuje z jedné irácké extrémistické organizace. DEBKAfile tvrdí, že Katar už tyto jednotky přepravil z Libye a Iráku do jihotureckého města Antakya v turecké pohraniční provincii Hatay. Další pátrání nedávno odhalilo, že vrchním velitelem protisyrské mise se sídlem v Antakyi je Abdel Hakim Belhadž, spolupracovník Usámy bin Ládina, jehož milice se silnou podporou NATO v srpnu roku 2011 ovládly libyjské hlavní město Tripolis.

Představitelé katarských médií vybudovali komunikační linky mezi táborem syrských žoldáků a základnou Iráčanů, aby zkoordinovali operace těchto teroristický skupin složených z loutek Severoatlantické aliance, kteří si říkají Osvobozenecká syrská armáda. DEBKAfile k tomu poznamenává, že jejich vojenské a zpravodajské činnosti jsou koordinovány s Turky, ale ti nemají v úmyslu zasahovat.

Extremistické protisyrské intervenční žoldácké jednotky jsou financované Katarem a Saúdskou Arábií, které do bojů proti Damašku pumpují miliony dolarů. Mají v tom „tichou“ (tedy vlastně nestydatě otevřenou) podporu Spojených států a dalších členů NATO. Podle tohoto izraelského webu vedou celou podpůrnou skupinu Turci.

Syrská tisková agentura SANA dnes z druhé strany sdělila, že ozbrojená skupina zabila osm lidí z jedné rodiny v obci Kfar Nabouda ve venkovské centrální provincii Hamá, a také unesli pět jejich dalších příbuzných, přičemž vypálili jejich domy. Ozbrojení teroristé se pokusili unést ještě další členy rodiny, ale tomu bylo zabráněno ostatními rodinnými příslušníky. Později se celá ozbrojená skupina opět vrátila a zaútočila zbraněmi různé ráže, oznámila SANA. Vojákům syrské armády se v Hamá též podařilo zničit tři nálože uložené teroristickými gangy na různých místech v centru města. Tato agentura také informuje, že ozbrojená skupina provedla sabotáž na vedení vysokého napětí, které vede mezi dvěma elektrárnami Daraa a Sweida.

To vše se děje v době, kdy Liga arabských států uvádí, že mise je v Sýrii je součástí plánu této regionální organizace, které v tomto období předsedá Katar, jak ukončit krizi v této zemi.

Převzato z Pravda.ru

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments