Zdanění fiktivních statků a služeb

Leden 07, 2011


http://2.bp.blogspot.com/-ldJwhpvfNYQ/TWuTDzzhePI/AAAAAAAACL0/zID1RhpRvk8/s1600/TPA%2BEU%2Btax.jpg

 

Naši lupiči, co to melu, demokraticky zvolení zástupci, již ukradli ze státní kasy 26 miliard a nyní se chystají ukrást dalších 90. Co je proti tomu nějakých 5 miliard, vyfabulovaných eurodráby v úzké spolupráci s kolaborantským ČSÚ – maličkost.

 

Není nic špatného přispívat do společného rozpočtu EU, z něčeho se ta sranda platit musí. Jde o způsob, který je nejen velmi ponižující, ale hlavně nebezpečný. Podkladem pro platbu je virtuální a scestná konstrukce. Eurozdanění údajné soulože prostitutek a jejich fiktivních příjmů je skoro stejně bizarní, jako zdanění sexuálních služeb manželek či družek, které žijí z platu partnera. Zde by šlo možná ještě zdanit jejich dělohy, sloužící k uspokojení samčí touhy po zachování genů.


Zdaňování neexistujících nájmů, které nemohou vzniknout ani teoreticky, to je ale skutečně nebezpečný precedent. Na stejném myšlence je možné založit zdanění domácí chovu slepic, vysazení vlastní zahrady, domácí vaření, úklid vlastního bytu, hlídání vlastních dětí a podobně.


Lze vymyslet nekonečné množství bizarních daní, založených na nesmyslných základech, sahající i třeba hluboko do lidské intimity. Nakonec daně z titulu tzv. autorských práv (navíc nikoli daně státní, ale privátní), jsou víc než výmluvným příkladem. Stejný základ má i připravovaná uhlíková daň a už dnes fungující maskované zdanění z titulu tzv. obnovitelných zdrojů.


Vcházíme do nového doby, kdy elita ve vlastním zájmu upouští od navázání daní na skutečnou ekonomickou činnost, na skutečně vzniklé bohatství, protože si ho chce celé přivlastnit. Nahrazení přímých daní těmi nepřímými, což je zcela jasný přesun daňové zátěže na nižší příjmové skupiny, už přestává stačit. Zdanění fiktivních statků otevírá nekonečné možnosti pro přenos zdanění požadovaným směrem.


Hrozí však jedno nebezpečí. Takovému neférovému zdanění se obvykle říká výpalné, a konce vyděračů, zvláště těch, kteří ztratili soudnost, bývají neslavné. S parazitem, který nadměrně zabíjí hostitele, si evoluce obvykle snadno poradí.


Převzato z Nautila


Foto: zdroj


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments