Kauza Dominiqua Strausse-Kahna: Opravdu jde jen o sex?

http://farm6.static.flickr.com/5004/5251539466_2611c765d2_z.jpgZa údajný pokus o znásilnění pokojské zatkla newyorská policie ředitele Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. První pocit je pohoršení nad tím, že za politikou MMF vykradené ekonomiky celých zemí a zbídačené národy ředitel této mocné organizace k odpovědnosti volán není a nebude, ale „obyčejný“ sexuální delikt mu může zlomit vaz.

Jenže o spravedlnost jde, jak známo, až v poslední řadě. Takže oč tady běží v té první? Dominique Strauss-Kahn totiž patří k lidem, kteří se běžně nezatýkají, a když, tak jedině s podporou pádných důkazů a to ještě po důkladném zvážení všech geopolitických (význam člověka v jeho postavení je globální) dopadů jejich zatčení. A najednou to jde ráz na ráz a policisté si pro něj přijdou na až palubu francouzského letadla?


Ano, vysvětlení může být prosté, třeba že příslušný státní zástupce patří k nějaké bigotní náboženské sektě, pro kterou orální sex zločin svojí odporností dalece zastiňuje i vraždu, a ve svém tažení za očistu světa od hříchu se nezastaví před ničím. Mnohem pravděpodobnější ale je, že geopolitické dopady jeho zatčení byly uváženy velmi pečlivě a údajný sexuální delikt byl jen vítanou – a možná fingovanou – záminkou.


Oč tedy může jít? Třeba o samotný MMF, který pod vedením Dominiqua Strausse-Kahna mohl začít nabírat jiný kurz a praktikovat jinou politiku, než která je v zájmu těch, kteří jeho zatčení zaranžovali, a kteří se takto pokouší MMF vrátit zpět do žádoucích kolejí. Stejně dobře ale může jít o vzkaz Paříži, ovšem velmi dobře srozumitelný i v Berlíně, aby si uvědomila, kde je její místo a že MMF je nástrojem politiky USA, nikoliv EU.


Může jít i o snahu ovlivnit francouzské prezidentské volby, protože nelze vyloučit, že Dominique Strauss-Kahn se jako ředitel MMF „neosvědčil“ a představa, že je prezidentem Francie, může někomu dělat vrásky na čele. Ale může jít samozřejmě i o iniciativu samotného Dominiqua Strausse-Kahna, který se chce tímto způsobem „stáhnout z oběhu“ dříve, než propukne nějaký skandál spojený s ním, či s jeho působením v čele MMF, a kde půjde o víc, než o jedno nepovedené znásilnění.


A určitě by bylo možno vytvořit i další více či méně odvážné hypotézy. Zatčení jednoho z nejpřednějších bankéřů totiž v žádném případě není jen tak a kdyby na něm nebyl zájem, nebyl by žádný problém údajné sexuální napadení pokojské zamést pod koberec, či procesně uhrát do ztracena.

 

Převzato z blogu Tribun

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments