Kde se bojuje za naši svobodu

Únor 24, 2012


Podívejme se na některé zajímavé bitvy za svobodný charakter občanské společnosti, i když jen telegraficky.


V USA běží již několik měsíců mediální boj za sebeurčení žen, k němuž patří právo na pojištěnecké hrazení antikoncepce v církevních zdravotnických zařízeních. Muži mohou dostat v církevních nemocnicích Viagru na předpis a na nemocniční kasu, protože je to lék na jejich kosmické potíže. Ale ženy nemají právo na hrazení pilulky od pojišťovny, protože to je morální problém. Jistá nerovnováha tu je, že ano. Slyšení v Senátu kolem antikoncepce se nechtěně stalo oslavou církevního mužství. Hlavní církve v USA zastupovali pouze ctihodní duchovní, kteří rozhodně odsoudili „Obamovy zásahy“ do kontroly porodnosti. Ženy se mohly dívat na církevní one-man show ze zadních lavic parlamentu, protože nebyly připuštěny jako účastnice slyšení. Fundamentalisté u amerických republikánů mají svou biblickou verzi šáríje, proto přesně vědí, kam kdo patří.


V Kanadě se hnutí Anonymous pustilo do vlády, která pod záminkou boje proti dětské pornografii likviduje občanskou společnost. Problém ovšem tkví v tom, že hlavní strůjce vládní kampaně má prý nepřiznané dítě s milenkou, kterou mezitím opustil. To aspoň tvrdí prohlášení Anonymous na internetu, české shrnutí celé kauzy najdete zde. Vláda dostala ultimatum. Hnutí Anonymů hrozí, že prozradí podrobnosti o kanadském programu, který fízluje občany brouzdající po internetu. Internet se stává hlavním bojištěm za svobodu. Vlády jej potřebují k upevnění vlády nad občany, ale protože mu nerozumí, musí spoléhat na odborníky. Bez administrátora u PC ani nic nevytunulete, tak to prostě je. Mnozí z provládních ajťáků se na to zákulisní svinstvo nemohou dívat a jdou s veřejností, buď tiše nebo i veřejně. Vlády se odcizily 99 % občanů v zájmu onoho vyvoleného zbytku a jejich společná moc si přeje zásadní cenzuru posledního principiálně svobodného prostoru na planetě, kterou mají provádět přímo poskytovatelé spojení. Pak budou vlády jako obvykle z obliga, protože cenzura dostane ekonomické a kriminální, a nikoliv politické důvody. Privilegovaným nástrojem k plné cenzuře webu se má stát neslavná smlouva ACTA, kterou některé naivní či zkorumpované vlády podepsaly a nyní od ní couvají pod tlakem veřejnosti. Parlament EU dává smlouvu na posouzení k Evropskému soudnímu dvoru, naši volení zastupitelé dostali rozum na poslední chvíli.


U nás zuří boj na ministerstvu nespravedlnosti, ale tam vlastně ne, protože pražští soudci nevidí žádné zlodějny a pochybení v zákoně. Na to konto omilostnili hlavního zametače mafiánských kauz na státním zastupitelství. Jenže ti slušnější prokurátoři se pustili do boje a ministr Pospíšil stojí pod tlakem kmotrů a zlodějů z ODS, aby jejich kauzy zametl jednou provždy i s vyšetřovateli. Pan ministr Spravedlivý jmenovaný za taktéž spravedlivou ODS je neobyčejně schopný muž; jistě najde kompromis stejně účinný jako v případě kauzy plzeňských práv. Další frontu českého boje za demokracii otevřeli vysokoškolští studenti vyhlášením „týdne neklidu“, v němž chtějí upozornit veřejnost na katastrofální dopady Dobešovy reformy školství. To je ten pán od veverek, který se stal božím dopuštěním a naší občanskou neschopností ministrem školství, ovšem na rozdíl od nás, ministrem všeho schopným. Zbytek českých ministrů je zatím v pohodě, deformují tak rychle, jak to jen jde. Právě byl dán do paragrafového znění zákon o zdravotnické reformě, máme se na co těšit. Viz naše předešlé komentáře k tunelování zdravotnictví. Chudí prostě nechtějí pochopit, že bohatí sice mají větší příjmy, ale také větší výdaje.


V posledních měsících se stal terčem nenávistné mediální propagandy Irán. K pozadí této akce viz náš dva roky starý článek psaný ještě před vypuknutím arabského jara. Po arabských revolucích jsem pouze dopsal jeho pokračování, klikněte zde. Izrael a válečníci v USA tvrdí, že to prý bez války nepůjde. Problém je v tom, že zrovna v tomto případě nelze mediálně věrohodně doložit osvobození a nezbytné vítězství demokracie, neb chybí politický osvoboditel země, zcela a úplně. Opoziční teroristické skupiny placené Izraelem jsou natolik mimo, že je nelze použít k ničemu jinému, než k systematickému vraždění civilních vysokoškolských učitelů pracujících na jaderném výzkumu. Zato v Libyi to klaplo, do země přinesly demokracii evropské stíhačky a islámští bojovníci. V této zemi plné zbraní a svobody se podle Amnesty international vraždí a mučí jak na běžícím pásu, protože zde začala regulérní občanská válka. Proto se o této zemi téměř nic nedovíme z našich hlavních zpráv. Tolik svobody za Kaddáfího opravdu nebylo. Zato měli všichni nepronásledovaní občané možnost bezplatného vzdělání na západních univerzitách, studium platil stát ze svých ropných a plynových dolarů. Za ty se nyní o sto šest nakupují zbraně, s nimiž se vzájemně vraždí místní obyvatelstvo. Západu šlo v principu o rozhodující vliv na ropná a plynová pole a tohoto cíle bylo úspěšně dosaženo, prozatím. Stejný scénář vojenské a mediální podpory muslimských radikálů se již rozběhl v Sýrii a uvidíme, kam tuto zemi přivede. Cílem bude pravděpodobně prohraná válka a zničená země ovládaná radikálními islamisty, viz západní debakly v Afghánistánu a v Iráku.

Závěr?

Svět vypadá jinak z pohledu alternativních médií a jinak z pohledu mocenských manipulátorů reality. V každém případě je hezky pestrobarevný a o něco podstatného v něm jde. A dobré komentáře se to snaží postihnout, jen se na ně doklikat, v prozatím ještě svobodném internetu.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments