Kdo stojí za vládní krizí

Duben 12, 2011

http://img.aktualne.centrum.cz/70/17/701739-blog-jiri-havel.jpgJakoby nestačila současná vládní krize. Neochota prezidenta republiky podřídit se ústavním požadavkům premiéra dále zamíchala politickou bramboračku. Co teď, to nikdo z vládních koaličníků netuší. Proto také předseda vlády pozval stranické špičky na večeři. Jedinou jistotou současné politické situace je tak večerní předkrm.


Zmatena je opozice. V naprosto nejasné politické situaci neví, proti čemu protestovat. Projevilo se to v Senátu, když senátor Kubera navrhl, aby Senát navrhl Ústavnímu soudu zbavení funkce prezidenta Klause. Neochota prezidenta odvolat tři ministry není dle opozice dosud velezradou, kterou je zapotřebí prokázat pro odvolání z funkce. Velezradou by podle právních analýz bylo, až kdyby prezident odmítl akceptovat demisi celé této vlády. To, žel, dosud není aktuální.


Klíčový spor v koalici je stále kolem osoby nového ministra vnitra. Řešením krize by prý mohlo být, kdyby funkci zastával nestraník. Měl by mít kvalitní právní vzdělání a hlubokou zkušenost s řízením resortu vnitra. Kde však takového vzít a nekrást? Jediným, kdo v tuto chvíli splňuje tato náročná kritéria, je Stanislav Gross.


Kristýna Kočí nevydržela soustředěný tlak médií a kápla božskou, kdo ve skutečnosti stojí za stranickým a vládním pučem. Potvrdila se ta nejhorší podezření. Jsou to severokorejská tajná služba, al Kajdá a Luděk Sobota.


Miroslav Kalousek se rozhodl jménem premiéra pohrozit prezidentovi, že zastaví platby prezidentské kanceláři, neodvolá-li neprodleně navržené ministry. Na Hradě tak nebudou mít na mzdy. Prezident na to vzkázal, že podle ústavy je vrchním velitelem branné moci. A ať si tedy Kalousek svou zpupnost rozmyslí. Jinak pošle na Ministerstvo financí vojsko, a vezme si z kasy sám, co potřebuje.


Ochotu splnit Klausův rozkaz potvrdil náčelník generálního štábu Picek. Podle něj musí voják splnit sebeblbější rozkaz a dostal už prý už hodně blbějších… Armádě pro jistotu vyhlásil pohotovost, rozdal konzervy a nakázal brousit halapartny.


Na Hrad byl zatím vyslán Nečasův parlamentář Tluchoř. O výsledku své mise však nechce nic prozradit. Pouze mu ujelo, že tam už víckrát nepůjde. Podle Jaroslava Kmenty z MfD prý Klaus sebral Tluchořovi nejen pero, ale i hodinky a mobil…

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments