Když propaganda, tak s vtipem


Napřed jsem chtěl napsat rozsáhlé hodnocení reakcí médií na stávku ale nakonec jsem to vzdal. Bylo to až příliš monotónní. A tak raději jen jednu zcela marginální, zato však symbolickou, historku.


Několika důvěryhodnými médii prosvištěl Kalouskův výrok na adresu rozlícené odborářky:

 

Já tady hákuju od půl sedmý a co dělá vy?

 

Pohotová reakce ministra financí jistě vzbudila v srdcích všech Čechů oprávněnou hrdost nad moudrostí zvoleného představile lidu a také média si jeho morální vítězství náležitě vychutnala (1, 2, 3, 4, bylo i na idnes, ale nějak to zmizelo). A hele jak máme vtipné a pohotové ministry, jistě vedou naši zemi tím správným směrem.

 

Radostnou euforii ale ukončilo zpravodajství TV Nova touto nahrávkou:

 

 

Ta historka měla totiž pokračování. „Já mám po noční…“, odpověděla odborářka, čímž zcela otočila skóre. Pan ministr se vzmohl jen na nacvičený úsměv a zmatené opakování své historky o „hákování“. Jedna, v principu hysterická, ženská roznesla ministra financí na kopytech.

 

Ale on se nemusí ničeho bát, média z něj udělal vítěze. Málo kdo bude zkoumat jakési video (např.) aby zjistil takto nevýznamnou pravdu. Je to přece jen drobná lež, což je tady v Čechá už skoro pravda. Samozřejmě, je to téměř jedno pokud pomineme, že naše média neobsahují prakticky nic jiného, než podobné, lehce upravené skoropravdy.

 

A tak historii prostě zůstane zapsán další český velikán, vítězný rytíř bez bázně a hany: exbratr Miroslav Padák Kalouse. Muž, který se nebojácně a otevřeně postavil tupému davu.

 

PS: V rámci objektivity, jsou i média, kde si toho všimli…

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments