Military monitor 23/2011

Peking obvinil Hanoj z flagrantního porušení čínské suverenity. Čína se stále intenzivněji snaží stát hegemonem jihovýchodní Asie a podobných zpráv bude podle všeho jedině přibývat.

Seymour Hersh: Americká vláda ví, že žádné jaderné zbraně v Iránu nejsou. Z pohledu útoku na Írán jde samozřejmě o zcela irelevantní informaci. Není tahle záminka? Bude jiná, klidně vylhaná.


Íránské gardy vydaly text předjímající jadernou zkoušku. Přání otcem myšlenky, nebo cítí potřebu se pochlubit?


NATO chce osvobodit Afriku od Afričanů. Jeden by řekl, že jim to tam patří, ale demokratičtí stratégové to musí vědět lépe.


19. září se začnou dít věci… Že nevíte, co se 19. září stane? 19. září dost možná Palestinci vyhlásí samostatný stát – a z Izraele se stane oficiálně okupant se vším všudy.


Šokující zprávy o zvěrstvech páchaných v Libyi i rebely pod záštitou NATO. Šokovaný může být ovšem jen ten, kdo choval o NATO a geopolitice iluze. A to může být jedině někdo hloupý, naivní nebo nepoučitelný.


Ázerbájdžán chce po Rusku více peněz za radar v Gabale (Azerbaijan wants Russia to pay more for radar). To je divné, já myslel, že za radar platí ten, u koho ten radar stojí. Alespoň o toho amerického v Brdech (dej mu Pánbůh těžké nebe) to mělo být.


Američané tajně útočí v Jemenu. Ale co je na tom tajného, když o tom píšou v kdejakém provinčním plátku?


Vláda souhlasí s pořízením vojenské výbavy z prostředků USA. Z českých vojáků budou teprve ti praví geekové a republika za to svému lennímu pánovi zaplatí zostřenou loajalitou.


Žhavý kandidát do rubriky „no comment“: Armáda šetří: jedna košile musí vojákovi na rok stačit.


Panu Vondrovi se pár úředníků v nějakém centru včasné výstrahy zdá na okupaci málo a rád by něco bojovnějšího. Co třeba letadlovou loď na Lipně?


Anonymous Message to NATO. Ovšem pozor, to není ten anonym, ale ti Anonymové, slavná hackerská skupina, které se nelíbí, že ji NATO nemá rádo.


Operace v Libyi může trvat do příštího roku, připustil britský ministr. Připustil, nebo naplánoval? Tak jako tak by to byl od NATO heroický výkon. Nejsou totiž ani lidi, ani stroje a podle všeho ani peníze.


Čína a Rusko jsou schopné učinit americkou technologii stealth zastaralou (China, Russia Could Make U.S. Stealth Tech Obsolete).


Čína potvrdila stavbu letadlové lodi.


Severní Korea otestovala raketu.


USA připravují zabrání venezuelských ropných zdrojů.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments