Kim Čong Un zahájil provoz nové masny

Pchjongjang, Duben 26 (KCNA) — Obchod s masem a rybami Mansukjo postavený na nábřeží divukrásné řeky Pothong v Pchjongjangu zahájil ve středu svůj provoz. Třípodlažní obchod zabírá více než 5 000 metrů čtverečních.


V přízemí se nachází bezpočet čerstvých a mražených ryb a rybích výrobků, v prvním patře velké množství masa včetně hovězího, vepřového, husího, křepelčího a uzenin. Ve druhém patře je restaurace, v níž se podávají steaky.


Slavnostní otevření se konalo ve středu.


Do obchodu dorazil drahý a uznávaný Kim Čong Un (Kim Jong Un), aby pogratuloval k jeho otevření.


Doprovázeli ho Kim Čong Nam, Čchö Čong Rim, Čchö Rjong He, Ri Čong Ho (za správnost transkripce neručím – pozn. edit.), další význační představitelé strany, státu a armády a příslušní úředníci. 


Kim Čong Un při prohlídce interiéru obchodu vyjádřil velkou spokojenost s precizností, s níž stavitelé postavili tento obchod, takže ji lidé budou milovat.


S pohnutím řekl, že vůdce Kim Čong Il by měl vidět tento obchod s nejvyšší úrovní služeb.


Vydal pokyny k řízení a provozu tohoto obchodu.


Kim Čong Un navštívil staveniště obchodu v lednu a zadal směr a způsoby výstavby, přičemž podtrhl potřebu poskytovat spotřebitelům to nejlepší pohodlí.


Stanův komentář: V klidu si vychutnejte něco, co připomíná situační komedii "Kim Čong Un otevírá sámošku s atrapami játrovek", při níž se suita generálů uctivě plouží za namyšleným floutkem s rukama v kapsách a prodavačky se klaní až k zemi, ale popřemýšlejte i o tom, že tato země už celá desetiletí čelí totálnímu ekonomickému embargu a také o tom, v čem všem se v poslední době k severokorejským poměrům v poslední době stále rychleji přibližujeme.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments