Klaus zradil, jako většina našich prezidentů

Listopad 23, 2012


Osmého listopadu šestnáctset dvacet u letohrádku Hvězda na Bílé Hoře zůstal z vojsk Království českého poslední praporec – moravský praporec Šlikův. U zdi letohrádku padl do posledního muže….

Karel Kryl, Bílá hora


Beneš, Hácha, Gottwald, Svoboda, Husák – ti všichni jako prezidenti svůj národ v dějinných okamžicích zradili. Pokud bychom do kategorie „zrada“ započetli i kolaboraci s cizí mocností, rozšířila by se množina na všechny naše dosavadní presidenty, včetně Masaryka a Havla (dokonce v kategorii placený agent). Děti se to sice ve škole neučí, ale posledním suverénním státem na našem území byla CK monarchie. Toto jsou jen trpké důsledky.

 

Nově se do tohoto panoptika přidal i dnešní prezident Klaus. Ačkoli se snažil šířit image obhájce národních zájmů, skončil vždy se sklopenýma ušima u planého řečnění, kterým se snažil získat alibi. Místo psaní klimatologických pamfletů měl daleko aktivněji vystupovat proti alarmistické legislativě a zabránit alespoň nejkřiklavějším úletům. Místo neúčinné kritiky Lisabonské smlouvy, evropanům podvodem vnucené, neměl v souladu s názorem vlastního lidu podepsat. Vždyť by v té chvíli zastupoval i lid Francie, Holandska a částečně i Irska! Přesto podepsal a ještě se snažil získat směšné alibi v podobně infantilního, nezakotveného a nic neřešícího slibu.

 

Jeho poslední zrada, nezabránění tzv. církevním restitucím, je zvláště ubohá. Bez jakéhokoli významnějšího vnějšího tlaku či výhrůžek (Svoboda s Háchou by mohli vyprávět) se nepostavil věci, kterou sám považuje za špatnou a proti níž jeho vlastní lid téměř jednotně protestuje. Vrcholem pokrytectví je způsob, jakým své rozhodnutí odůvodnil: „Je to špatné, ale… Stejně bych byl přehlasován…“ Ze všeho kape zbabělé pokrytectví, místo činu jen neúčinné alibistické žvanění. Však on to občan nějak zaplatí.

 

Když se dívám na panoptikum prezidentských kandidátů, nevsadil bych na jejich loajalitu k vlastnímu lidu ani zlámanou grešli. Globální loutka dnes s krátkou, dříve rudou předkožkou, pak skupina eurohujerů, nějaká ta „pravda a láska“, senilní kníže z Bilderbergu, pár cizích státních příslušníků, televizní bavič z Vysočiny, vysloužilá svazačka s televizní zkušeností, trocha tetování, podivný japonský samorost… Nedovedu si, si představit, že se někdo z nich bude tomuto národu opravdu sloužit. Proč by to vlastně dělal?

 

Život v kolonii je prostě obtížný, povolení vládnout, respektive zastupovat skutečnou moc, dostanou jen zbabělci, kolaboranti a loutky, na tom se za dobu trvání civilizace nic nezměnilo. Však si to také užíváme:)

 

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments