Kolik stojí policejní stát


 

Snowdenovy dokumenty ukazují skutečnou cenu fízlování pro americké a jiné daňové poplatníky.

Snowdenovy dokumenty jsou mimo jiné zajímavé i tím, že ukazují skutečnou cenu fízlování pro americké a jiné daňové poplatníky. První analýzu jsme pro vás udělali již v předešlém článku Boom privátních firem v USA fízlujících pro stát(external link). Z dokumentů vyplývají následující fakta jen pro USA.


Více než 107.000 placených sil v celkem 16 zpravodajských úřadech (!), náklady ve výši 40 miliard dolarů a to se nepočítá tajný rozpočet pro CIA, NSA a NRO.


Snowden dal médiím i výpisy z tohoto černého rozpočtu zpravodajských služeb, které zveřejnil deník Washington Post(external link). Jeho výše je podstatně vyšší, kolem 52 miliard dolarů. CIA si z něj bere 14,7 miliard, pak následuje NSA se svými odposlechy kohokoliv umístěnými po celém světě (10,8 miliard) a NRO odpovědná za chytání špiónů má jen 10,3 miliard dolarů. Špióni už dávno nejsou tak důležití jako "teroristé". Struktura rozpočtu ukazuje, že fízlování je především zaměřeno proti civilnímu obyvatelstvu vlastnímu i cizímu, včetně tajných operací CIA ve světě.


Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments