Komedie s Kaddáfím je nechutná

Libyjští povstalci. Co to je za lidi? Proboha? Vždyť je to zvěř, odporná lúza, kterou Západ zmanipuloval. Zabili Kaddáfího otřesným způsobem, a teď se o tom píše v médiích jako o úžasném vítězství.


Obama řeční, že by jeden slzel. No, slzy by byly možná na místě. Jak může někdo stále žvanit o demokracii, když vidíme, jak v Libyi  "demokracie" začíná, a víme už předem, co bude asi dál. Jak budou "svobodní", jak se budou mít "dobře". Vždyť ten scénář je stále stejný, a je mně z toho zle.


Nikdo z nás neví zcela přesně, co se za hrou o Libyi skrývá, ale přece jen tušíme. Ropy je tam dost, a Kaddáfí byl asi vzpurný a svéhlavý. Mocní tohoto světa začínají být snadno čitelní, a ve své hrabivosti ani nemají čas přemýšlet nad obměnou svých scénářů. 


Při pohledu na rozchechtané tváře Libyjských "povstalců", kteří v hrdinném boji padesát na jednoho přemohli plukovníka, se mně obrací žaludek. Kaddáfí byl tím pádem "při přestřelce vojsk" zraněný a následně podlehl.


Teď Libyjci vystavují jeho tělo před obchoďákem, a tělo jeho mrtvého syna Mutassima si nadšeně fotí do svých mobilů. Prosím, kdo z vás si myslí, že tato úroveň myšlení si může vybudovat demokracii? Když ji navíc nevybudoval prozatím nikdo, že ano.


m_kaddafi.jpg

 

http://blog.idnes.cz/blog/6011/220714/m_obama.jpg

 

http://blog.idnes.cz/blog/6011/220714/mustafa.jpg

 

Nemylme se, každý zaplatí. Zaplatí za to, co dělal, a jak žil. Zaplatí ti, co vraždili, zaplatí ti, kteří je podporovali. I když věděli, že "povstalci" mají asi napojení na al-Kájdu. Najednou to bylo fuk.   

Převzato z blogu autorky na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments