Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček
Protože  záchranáře přímo učím, něco bych vám všem rád sdělil. V Česku je cca  4,3 milionů registrovaných automobilů. Takže při ceně řekněme kolem 250 Kč za jednu autolékárnu jde o obchod zhruba za miliardu.  Takže evidentně musel mít někdo mohutný zájem.

Nicméně si asi sbor  zákonodárců   jaksi nevšiml, že od loňského roku platí v EU zcela nová závazná  pravidla pro neodkladnou resuscitaci. V nich se výslovně  nedoporučuje dýchání z úst do úst. Většinou totiž jen zdržuje a má  nebezpečné vedlejší efekty. Především většina vdechovaného vzduchu  jde do žaludku  a chudák postižený se potom dosti často pozvrací s rizikem vdechnutí  zvratků. Je totiž  takzvaně "předýchán". Neškolený záchrance totiž do postiženého povětšinou funí jako do nafukovací matrace. To někdy vede až k velmi  nebezpečnému otoku mozku postiženého. Proto se umělé dýchání v té či oné formě doporučuje pouze školeným týmům záchranářů. 

Primární je masáž srdce. Tečka.

Minimálně první čtyři minuty je vždy nejdůležitější  masáž – na dýchání raději zapomeňte.  Pokud si totiž vezmete resuscitační roušku s ventilem z lékárny,  nasadíte si jí moc těsně a zkusíte dýchat, pocítíte minimálně i  jako  zcela zdraví lidé silný diskomfort.  Pokud máte nějaké dechové  obtíže, začnete se sám  dusit. Přesto je tato hloupost u nás povinná.

Nové autolékárny a přiložené návody  jdou tedy zcela proti posledním předpisům Evropské resuscitační rady a nejsou momentálně ničím jiným, než jen zdrojem velmi dobrého  kšeftu a buzerace občanů! Co tedy všechny automobilisty stejně a  logicky v dohledné době čeká znovu? Další nové autolékárničky s  jiným návodem a obsahem! Což bude samosebou dalším skvělým kšeftem pro příslušné podnikatelské kruhy většinou velmi blízkých některým vlivným zákonodárcům a politikům. 

A ty, občane blbečku, jen drž hubu a znovu a znovu plať! Pošlete  proto všem a dál i svým zastupitelům. 

P. S. Tyto nové předpisy v češtině je možné kdykoliv zhlédnout např. na web stránkách Pražské záchranné služby. 
 


Kontakt na autora: miloslavl@seznam.cz

Zaslal PPK

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments