Kudy chodil, tudy krad

Minulý týden zveřejnily Britské listy článek kolegy Hoffa s dlouhatánským názvem Co dělat? Připravovat občanskou a demokratickou revoluci! Nadechněme se, postavme se, braňme se! aneb Zkusme to jinak!, ve kterém uvažuje o tom, že teoreticky by se dalo zabránit masovým nepokojům tím, že by sociální demokracie zrušila tzv. Bohumínské usnesení a sestavila koalici s KSČM (s komunisty). Jsou to dvě levicové strany, které by s velkou pravděpodobností společně získaly většinu v parlamentu a teoreticky by „pád do nicoty“ mohly přece jen alespoň pozdržet, když už nic víc. Samozřejmě bych takové řešení přivítal, každopádně by bylo lepší než výbuch násilí v ulicích a následný nástup čistého nefalšovaného fašismu.


O tom, proč to nepůjde, jsou následující řádky.


Víme všichni velice dobře, že sociální demokracie Bohumínské usnesení zakazující spolupráci s komunisty nikdy, ale skutečně nikdy nezruší! Proč to neudělají, proč to nezruší? Jednoduchá odpověď – vždyť by se sami ekonomicky poškodili. Museli by se totiž potom docela vážně zabývat následujícími problémy:


  • Tak třeba prosazení majetkových přiznání, to přece nelze ve sněmovně ani navrhnout, ne tak prohlasovat, neboť více než polovina sociálních demokratů by přišla o majetek.

  • Zrušit imunitu? Nemyslitelné, to by čelní představitelé strany už dávno bručeli v teplákách za mřížemi.

  • Odvolatelnost poslanců? Co je to za neskutečná drzost! My, kteří jsme u válu už 22 let, a nás odvolat!?

  • Zavést nějaké sebemenší kontroly a regulace bank a strategických podniků? Kdepak, to by se příjmy ztenčily, nešlo by nic odklonit, či by šlo jenom málo odklánět. A také by  přišli i o místa ve všelijakých těch dozorčích radách, no vzdejte se tak výnosných funkcí.

  • Zákoník práce? Vždyť spousta socdemokratů podnikatelů zaměstnává otroky, a dát jim nějaká práva, spíš navrátit jim práva vybojované dědy a pradědy? Nikdy! To se raději spojí s Kalouskem a feudálním knížetem – mít přece feudální nevolníky či dokonce otroky zní jejich sluchu velice velmi libě, ale zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců? Ano, máme to sice v programu, ale koaliční partneři a přátelé naše cíle blokují a hatí – s úsměvem a upřímně prohlašují směrem dolů.


Přitom měli reálné možnosti prosadit třeba ty výše uvedené (a i mnohé další) záležitosti v parlamentu, tak i v senátu. Nikdy se o to ani nepokusili – proč by to měli dělat dnes? Takových záležitostí, které by v podstatě museli plnit kvůli svým voličů, by se ještě našlo mnoho.


Samozřejmě vůbec nejde o nějakého Marxe, Lenina, Stalina, či dokonce o Gottwalda, to je pouhé mlžení. Sociální demokraté hlásají, že musí také podporovat podnikatele a investory, s tím se shodují s ODS, tedy snížit jim daně a odvody do státní kasy a navíc, pokud zařídí nějaké pracovní místo pro nezaměstnané dělňase, budou jim po dva či tři roky dotovat jeho mzdu. No a takový větší podnikatel koncem listopadu propustí stovku či dvě stovky zaměstnanců, aby je v lednu jako nezaměstnané zase přijal, tedy zajistil pracovní místa a je vysmátý. V onom dotování pracovních míst byl skvělým mistrem ministr práce a sociálních věcí za socdem, který dotoval podnikatelům mzdu zaměstnanců až po tři roky, to se jim podnikalo, byl štědřejší k podnikatelům než ODS, stačí si přece vyhledat, kolik a komu ty dotace za jeho ministrování šly. Jakmile byla dotace vyčerpána, pracovní místa nenápadně a nepozorovaně bez nějakých sankcí zase zmizela. Tak štědří ke kámošům podnikatelům nebyli ani odeesáci. Kdysi dávno, já naiva, jsem přímo ministrovi adresoval dopis ve kterém jsem ho (či Ho?) upozornil, že u nás byly dvě stovky dělníků v listopadu propuštěny, aby v lednu byly znovu přijati do téže práce. Ministr na toto upozornění skutečně přijel, poseděl s pachateli trestného činu v exkluzivní vinárně a neshledal žádné pochybení, vše je v pořádku. (Myslím si, že to měla spíše řešit policie!) Odpovědět mé osobě se samozřejmě vůbec neobtěžoval. Už to bude skoro deset let, takže je to stejně promlčené a ministr je z obliga. Tak drze a výsměšně otevřeně nepřihrávali státní peníze kámošům ani odeesáci. A kolik, jaká spousta podobných případů sypání peněz kámošům ze státního rozpočtu se udála v celé republice! Zajisté to lze i pozpátku zjistit, to přece není problém!


Za tzv. První
(Masarykovy) republiky byla mezi obyvateli velice rozšířená říkanka – Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat. A dnešní sociální demokracie se hrdě hlásí k odkazu prvorepublikové sociální demokracie. Přece nedovolí nějaké procesy se zloději, gaunery, gangstery, zemskými škůdci a vlastizrádci…


Ty soudní procesy ovšem v blízké budoucnosti budou zajisté nevyhnutelné. Však také dnešní ministr spravedlnosti už nařídil preventivně stavět nové a nové věznice, jak je prozíravý!


Takže příteli Hoffe, vypadá to, že dříve než bude zrušeno Bohumínské usnesení, se my dva sejdeme na barikádě, což o to, střílet umíme, oba jsme si odsloužili po dvou letech vojenské základní služby, takže problém žádný. Tož ahoj, sejdeme se na barikádě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments