Kůrovcové šakalovití

http://wall.alphacoders.com

Fascinuje mne boj proti ochranářům na Šumavě aneb zápas nerovných, jehož je kůrovec pouze nepatrnou součástí. Pomalu, ale jistě, se pro ochránce přírody stává Šumava druhým plzeňským obchvatem. Vezměme skutečné kůrovce v dravčí podobě, kteří zde chtějí nasázet vleky, zničit chráněná území, nastavět menší vilky pro úspěšné privatizátory zprava i zleva. Partajní mastňáci si pak pro sebe celý parčík uzavřou, ale ne hned. Plebs s uřvanými dětmi tam rozhazuje igelitky s mastným sádlem, což nemůžeme tolerovat v našem výsostném lénu.


Ale vraťme se na skrytý začátek. Pilní kůrovci ve vázankách už park ničí asi dva roky, od koruny vedení směrem dolů. Teď se konečně poučili od Enronu a dalších, jak se to má dělat. Přes nastrčené občanské iniciativy přece! Ty už vznikly na Modravě a jinde, pod vedením pilných škůdců s šekovou knížkou a se styky na modré ministerstvo lesního vnitra a na oranžové vedení kraje. Začalo se v klidu hlodat pod kůrou, protože i podzámčí se chce zapojit do honby za korunou uloženou v solidním betonu. Ochranáři mezitím zjistili, že šumavský hvozd usychá, neb je vyhlodaný zevnitř. Správně analyzovali příčiny a šli se přivázat ke stromu, protože věří na přímočarou akci. Mezitím kůrovec s lidskou tváří vytáhl z rukávu svá esa: občanské iniciativy z vesnic, kde žijí samí Pražáci, dublovaní majiteli bagrů a harvestorů. Navíc i slušným hoteliérům jdou ochranáři přivázaní ke stromům na nervy, protože se o ničem jiném nemluví. A turisté nechtějí jezdit do území, kde policajti opilí mocí a dřevorubci vodkou se kolektivně předhánějí v tom, kdo zvítězí v šumavském masakru nezletilých prováděným pendrekem a motorovkou. Výsledek bude jasný: zmanipulované veřejné mínění pošle ekology někam, načež masově kývne na stavbu vleků. A to přece všichni chceme, že ano.


Bavoráci na druhé straně lesa jen nevěřícně kroutí hlavou, protože u nich roste zadarmo a v klidu nový šumavský hvozd, jehož je kůrovec nedílnou součástí. Bůh přece toto pilné zvířátko s láskou stvořil, aby bylo a množilo se, pochopitelně v řádu přírody. A rozumná Evropa v lidském řádu tomuto českému neřádu zastaví EU-dotace, protože takové barbarství se v chráněné oblasti Natura 2000 nesmí tolerovat, to by byl konec evropské civilizace. Načež česká koaliční kvítka lidem pohotově vysvětlí přes uplacená média, jak je ta Evropa hnusná, protože nám nechce dát eura na zabetonování kůrovce. Takže i pro ochranáře nastal čas politického a strategického přemýšlení. Což jsem nelenil zdůraznit v jednom soukromém mailu poslaném na Šumavu: zatímco jste přivázaní u stromu, mezitím v Praze vytunelují i VZP a Šumavský park k tomu. Český kůrovec s vázankou je pilné boží hovado. Krade přes ministerstva a úřady, zcela podle jím schváleného zákona. A zbytek zlodějin je jen třešnička na dortu.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments