Kvůli krizi jsme zahájili asanaci našich financí škrtformou

http://www.pavouciveflasce.cz/image/freestyle2006/header-gr2.gifPřečetli jsme si konstatování ekonomického komentátora  Macháčka, který v souvislosti s akcí lékařů „Děkujeme, odcházíme“ konstatoval, že…

Na jedné straně si Nečas a spol. hrají na to, že jsou tvrdší než Reagan a Thatcherová dohromady, na druhé straně nedělají nic s tím, že se krade za bílého dne.

 

Ministr Heger řekl, že lékaři nemohou dostat půl miliardy korun, protože ty peníze prostě nejsou.

Lékaři ovšem říkají, že nežádají nové peníze z rozpočtu, ale chtěli zastavit plýtvání v rezortu.

 

Tak si připomeňme některé případy, kdy nám ne „dědeček a babička“, ale vládní garnitura ujídá z chlebíčka.

 

Přečetli jsme: V r. 1989 zapůjčila ČSSR Sovětskému svazu přes 1 miliardu USD.

My říkáme: Asi bylo něco na tom vtipu, že v USA nemůže být socialismus, protože bychom dvě velmoci neuživili. V r. 1994 uzavřela ČR a RF dohodu o vyrovnání tohoto dluhu.  Jak je plněna  je poměrně tajné, ale občas proskočily informace, jak se na tom na úkol ČR přiživovali zprostředkovatelé. Třeba o firmě Falkon se to psalo.

 

Přečetli jsme:

Za 3,5 miliardy „se nakoupila“ španělská transportní letadla, která mají problém, která se pro své technické vlastnosti nehodí do Afganistanu (kam mají létat), ale jejich koupě vynesla Omnipolu 800 miliónů  provize (armáda nesmí nakupovat ze zákona sama).

A my uvažujeme: Škoda, že si Lékařský odborový klub nevyjednal licenci na prodej a koupi vojenského materiálu. Lékaři by měli po problémech, kde vzít peníze na platy.

 

Všimli jsme si aféry: Pan ministr „já nic, já muzikant“   v rámci řízení ministerstva pro Evropu přehlédl, že jeho lidé zaplatili  za ozvučení a videotechniku pro zasedání v rámci našeho předsedání Evropě přes půl miliardy, ačkoliv smlouva zněla jen na 85 miliónů.

A my konstatujeme: Vypadá to ovšem, že on o tom nevěděl, nechce vědět a jestli mu to budete připomínat, tak vás asi praští.

 

Všimli jsme si aféry: Pan ministr „já nic, já muzikant“   v rámci řízení ministerstva pro Evropu zaplatil známým evropským umělcům za plastiku Entropa, aby s překvapením dodatečně  zjistil, že ti “evropští umělci“ byli jeden mnohojediný umělec český.

A my konstatujeme: Ostuda kolem toho v Bruselu byla jako kdyby to skutečně dělala rota provokatérů a tak se nám to za ty peníze určitě vyplatilo.

 

Všimli jsme si aféry: Michálek pravdomluvný (a asi i jehovista, jak naznačil jeden úředník z Hradu) ohlásil, že se u něj mluvilo o tom, jak ze zakázky na životní prostředí ulít peníze pro financování vládní strany.

A my konstatujeme: Záležitost je zřejmě  evidována pod značkou „Zapomeňte, odcházíme“.  Odpovědný ministr byl uklizen do funkce stranického ideového inspirátora, pro pravdomluvného se zatím místo nenašlo.

 

Přečetli jsme si: Pražský tunel Blanka bude stát o 10 miliard korun více, než se předpokládalo. 

A my konstatujeme: Všichni se diví, jak si to ten dodavatel mohl dovolit. Který trouba (či snad zločinec?) podepsal smlouvu, která to bez další smlouvy dodavateli umožňuje? Kromě toho dodavatel vyrukoval se soupisem, proč to zvýšení nastalo. A tam zjistíme, že třeba pražská radnice chtěla jiný most (asi si vzpomněli na akci Za Prahu krásnější), který bude stát o 300 miliónů víc, než byly původní propočty.


Převzato z Pavouků ve flašce

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments