Liga Obrany Internetu


http://www.rt.com/files/news/cispa-internet-league-reddit-336/internetdefenseleagueorg-image.n.jpg


Internetoví aktivisté, inspirováni úspěšnými virtuálními protesty proti návrhům směrnic SOPA a PIPA, sjednotili své síly a vytvořili organizaci k ochraně webu před "špatnými zákony a monopoly".


Myšlenka Ligy Obrany Internetu (Internet Defense League) vzešla od Tiffiniy Chengové, bojující za Neziskové organizace budoucnosti (Future nonprofit groups). Je podporována aktivisty a webovými společnostmi s miliony internetových uživatelů jako jsou například Alexis Ohanian, spoluzakladatel webu společenských zpráv Reddit, nebo Craig Newmark, zakladatel volně přístupného kategorizovaného webu Craigslist.

 

"Totální výpadek Internetu byl jen začátek," napsali zakladatelé Ligy, kteří se aktivně zúčastnili v lednových protestech proti návrhům SOPA a PIPA. "Naše stránky a osobní sítě mohou společně mobilizovat planetu k obraně Internetu před špatnými zákony a monopoly. Jste s námi?"


Seznam členů obsahuje také WordPress, společnost Cheezburger Network, neziskovou Public Knowledgw, web pro sdílení obrázků Imgur a Electronic Frontier Foundation.


Skupina se prezentuje jako internetová verze "bat signálu," který byl původně použit ve známých příbězích o Batmanovi jako znamení pro policii k přivolání jeho pomoci v kritických situacích. Ale na rozdíl od dobře známého stylizovaného symbolu netopýra používá Liga jako "signál" promítnutý obrázek kočky.


Výpadek Internetu – masový protest, kterého se 18. ledna zúčastnily tisíce stránek včetně gigantů jako Wikipedia, nebo Google – byl iniciován, když byla SOPA předána k hlasování v americkém Kongresu. Na znamení odsouzení tohoto zákona přešla největší online encyklopedie na 24 hodin do stávky. Web Reddit podpořil tuto aktivitu dvanáctihodinovým výpadkem.


Chengová řekla, že formální zahájení činnosti Ligy je plánováno během dvou týdnu v souvislosti s dalšími jednáními Kongresu.


Těm, kteří se cítí být touto výzvou k ochraně internetové svobody osloveni, nezabere vstup do Ligy zase až tolik úsilí. Stačí pouze vložit vaši webovou adresu, účet Twitteru nebo Tumbleru na stránku Ligy Obrany Internetu.


"Ať už vlastníte jakoukoli webovou stránku, tohle je způsob, jakým můžete být zpraveni, pokud se něco stane nebo začne probíhat… Pokud spojíme všechny, kteří to tak udělají, náš počet explozivně vzroste. Jakmile se přihlásíte, obdržíte vzorek poplachového kódu k použití do budoucna. V případě použití během případné "krize" obdržíte od nás nový kód. Je pouze na vašem rozhodnutí, jestli stisknete tlačítko," říká se v návodu.


Takže v případě, že bude Internet v nebezpečí a bude vyžadován zásah milionů lidí, Liga povolá své členy do akce.


Boj za Budoucnost (Fight for the Future) a Alexis Ohanian se již dříve soustředili na obranu proti CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protect Act). CISPA byla považována za nezbytný nástroj v americké válce proti kyberútokům.


Minulý týden spustila aktivita Boj za Budoucnost svou anti-CISPA stránku "Soukromí je bezva" (Privacy is Awesome), na které žádají uživatele Internetu, aby volali svým senátorům a požadovali setkání k prodiskutování návrhu zákona. V případě, že bude přijat jako zákon, umožní CISPA federálním úřadům prohledávání osobních údajů a intimní korespondence každého občana v Americe. Bude také chránit soukromé zájmy těch, kteří sdílí informace s vládou a mezi sebou před zákonnou zodpovědností.


Návrh zákona je silně oponován aktivisty za internetovou svobodu.


The Internet Defense League


Převzato z RT.com


Překlad: Greywolf

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments