Lži mají dlouhé nohy. Jako premiér…

http://www.tluchor.cz/obrazky/1296580030.jpgV reprezentativním průzkumu agentury STEM se 48 % dotazovaných vyjádřilo, že vývoj v ČR jde špatným směrem. Pouze 16 % respondentů se domnívá, že jde naopak směrem správným. Respondent Nečas, respondent Drobil a respondent Kalousek se to domnívají, ani na respondenta Drábka bychom  neměli zapomenout.


Nejzajímavější na anketě je vývoj názorů mladých lidí od 18 do 29 let. Ještě v lednu označovalo vývoj za správný 36 procent lidí této věkové kategorie, přitom celkový průměr byl 21 procent. Postjuvenilům se tehdy v republice úžasně a nadprůměrně líbilo, dnes ovšem považuje vývoj za správný pouze 13 procent raperů a snouborďáků, takhle to u nich republika za pouhé tři měsíce projela, jsou o tři procenta pod celkovým průměrem.


O čem svědčí takové výkyvy v preferencích? O snadné ovlivnitelnosti, stádnosti a nulovém politickém přehledu této věkové skupiny. Vyhecováni triem propagandistů přemlouvali bábu, metali vajíčka, zkoušeli si volby nanečisto, dnes už jenom čumí na výsledky svého počínání, jak telata na vrata. Hranici zletilosti vrátit na 23 let, jediná možná a přiměřená reakce na hloupost a nezralost mladých lidí.


Mladí revolucionáři se příliš neosvědčili, co tedy staří hofráti?


Ideální představitel bobra, to kdyby parlament byl divadelní scénou a uváděl nějakou přírodovědnou hru, šéf poslaneckého klubu ODS hofrát Tluchoř, nebyl připuštěn k odpovídání na otázky agentury STEM. Spolustraníci se domnívali, že je připuštěnej ažaž. Frustrován touto nespravedlností, vždyť on se také domnívá, že vývoj jde správným směrem, si vybil vztek na Radku Johnovi: prý zneužívá policii ke sledování jednoho ústavního činitele, co připomíná zvířátko s tlustým ocasem, a to zákeřně, ve chvíli, kdy si chtěl bobřík trošičku zahryzat. Do nějakého dřeva, co bylo zrovna při ruce, stromy v parlamentu nerostou a lavice ohryzávat nechtěl, tak co měl dělat, vybral si k okusování ústavní činitelku. Naše ústavní činitelky preferují zvířátka s tlustým ocasem, to už je tradice, elpaís sakrbleu.


Tluchoř samozřejmě věděl od Johna (skutečně nevhodný ministr vnitra, vykecá všechno), že informaci o parlamentním hryzání dřeva dostal bigamista mailem od někoho, kdo se podepsal jako policista. Tedy být poldou mohl, ale také nemusel, ovšem k úkolování policie tohle má stejně daleko, jako Tluchoř k Delonovi.


Ale to nevadí, když se rozdávají podpásovky, mystifikuje se, odposlouchává a hryže se do dřeva, tak nemůžeme chtít, aby nelítaly třísky.


Podobně hloupou a zákeřnou lež vyprodukoval svého času Nečas: v povolební strkanici roku 2006, kdy Topolánek ne a ne sestavit vládu a přeběhlíci Melčák s Pohankou ještě nebyli ani zdaleka zdalíkováni, tedy se očekávalo, že prezident bude muset pověřit druhým pokusem o sestavení vlády šéfa druhé nejsilnější strany, Jiřího Paroubka, pánbu s námi a zlý pryč. V této napjaté době se ten s kopytem, rohama a pupkem sešel ve vinárně na neformálním pohovoru s Kalouskem, tehdy ještě šéfem lidovců. Co by jako šlo posčítat a jestli by se nedaly zkřížit růže s třešničkami a kadidlem. Stálo to Kalouska tenkrát předsednické křeslo a lidovci museli sáhnout pro náhradu do řad inteligence a vylovili Čunka.


No a o tomhle hospodském pěstitelském pokusu pánů Paroubka a Kalouska prohlásil Petr Nečas, že Paroubek tímto vyčerpal ústavní právo ČSSD na pokus o sestavení vlády.


Lhaní je pro lidi typické, charakteristické, patří k nim jako ke kocourovi ocas. Svého času jsem prolhanost homosapíků rekapituloval v jednom článku. Lžeme z různých důvodů, těch nejzavrženíhodnějších i z těch milosrdných.


Ale politici by měli dbát na svou pověst a když už lžou, neměli by u toho vypadat jako nějací postpuberťáci. Jako úplní pitomci.

 

(Můžete diskutovat i ZDE.)

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments