Merkelová a Sarkozy chystají centrálně plánovaný Gulag
Únor 5, 2011

Všechny mzdy, důchody, sociální zabezpečení a daně v eurozóně budou řízeny novým nevoleným sborem:  Evropa se stane plánovanou ekonomikou stejně jako Čína.

* Německo a Francie budou podle nového plánu zveřejněho v Bruselu ovládat všechny mzdy, daně, důchody a sociální dávky v celé eurozóně

* Hospodářská koordinace bude mít za následek plánované hospodářství a neefektivitu, říkají ekonomičtí experti

* Vrcholní představitelé států rozhodli, že lidé v Evropě nebudou smět mluvit ústřednímu orgánu do předávání kontroly nad jejich platy, důchody a daněmi

V pátek byl v Bruselu zveřejněn plán Německa a Francie nadekretovat stejné pracovní, sociální, důchodové a hospodářské politiky v celé eurozóně.

Ekonom Hans-Werner Sinn z německého institutu Ifo řekl, že pokus o zavedení nové závazné smlouvy o mzdových nákladech, daních a důchodech, která se bude vztahovat na každého občana v každé jednotlivé zemi v eurozóně, povede k zavedení plánovaného hospodářství, což bude generovat neefektivitu. 

Plány předložené německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym vyzývají k harmonizaci základu korporatní daně, zrušení zvyšování platů podle inflace, a také k napojení penzijního věku na demografii, tedy ke zvýšení důchodového věku v celé eurozóně. Merkelová a Sarkozy tlačí na to, aby k uzavření dohody došlo v březnu. Tvrdí, že jejich tah směrem k hospodářské konvergenci v eurozóně bez politické unie a bez možnosti evropského lidu říci si k tomu své a bez odpovídajícího evropského smluvního základu umožní ekonomikám v Evropě překonat finanční krizi a rychlejší růst. Odborníci však říkají, že jejich plán je způsob, jak zadními vrátky převést unijní a evropské dluhopisy ve prospěch bank a na na úkor obyčejných lidí.  Plán také obsahuje závazné ukazatele pro pracovní výkonnost a pracovní náklady na jednotku v celé Evropě, tedy stanovit centrálně v celé Evropě množství peněz, které bude vydělávat každý člověk pracující v konkrétním pracovním odvětví.

Sjednocení mzdových nákladů neřeši problém gigantické a rostoucí nezaměstnanosti v eurozóně v důsledku neúspěšné politiky Merkelové, Sarokzyho a EU, zejména v zemích jižní zóny Evropy, kde bylo ztraceno mnoho pracovních míst, neboť se připojily k eurozóne ve směnném kurzu, který byl příliš vysoký, takže se staly nekonkurenceschopnými. Chcete-li obnovit konkurenceschopnost, země musí mít možnost devalvovat svou měnu nebo zavést regionální, paralelní měnu, říkají odborníci. V plánu Merkelové a Sarkozyho však není žádná zmínka o devalvaci. I pro prosperující hospodářství je rozhodující poptávka po produktech. Německo v roce 1980 například prosperovalo, protože lidé si vydělali dost peněz, aby mohli kupovat německé výrobky a vytvořil se účinný koloběh ekonomické poptávky a výroby. Dnes je v Německu domácí poptávka malá, protože reálný příjem stačí sotva na pokrytí nezbytných výdajů a nový plán na tom nic nemění.

Ve skutečnosti budou Němci spolu se zbytkem Evropanů donuceni mít ještě méně peněz, pokud bude v březnu v Bruselu dojednána nová smlouva, se zkrácenými reálnými mzdami a důchody. Zrušení závislosti ročního růstu mezd na inflaci bude znamenat, že reálné mzdy budou padat v celé Evropě, což ponechá lidem méně peněz, které by mohli utratit a tak roztočit ekonomiku. Zveřejněná opatření tak ve skutečnosti urychlí přeměnu Evropy v centrálně plánovaný Gulag čínského typu spíše než k posilování ekonomiky.

Odhaduje se, že v rozvojových zemích bude mít za pět let příjem 10.000 dolarů ročně více lidí než v Evropě a USA dohromady bude mít za pět let. Tento odhad jen podtrhuje, jak strmý pokles reálných příjmů nastal v Evropě a USA. Dobročinné spolky spočítaly, že minimální příjem, nutný k životu v Německu, je asi 1000 eur měsíčně. To znamená, že téměř 80 % Němců již nyní žije na existenčním minimu nebo v jeho blízkosti. Podle Die Welt má více než 20 % Němců méně než 1070 eur měsíčně a dalších 60 % Němců vydělává mezi 1070 a 2350 eur za měsíc. Pouze 3 procenta vydělávají více než 7.000 eur měsíčně. Dávka v dlouhodobé nezaměstnanosti Hartz IV je 350 eur měsíčně, čili asi jen sedmkrát více, než za co musí žít nejchudší Egypťané,  navzdory mnohem vyšším nákladům v Německu. Tato dávka byla na naléhánl Merkelové letos nastavena na růst o pouhých 5 eur, hluboko pod inflací, dále eroduje k dalšímu narušování reálné kupní síly a stahuje miliony lidí hlouběji do chudoby.

Platy byly zdecimovány nejen v Německu, ale po celé Evropě. Pryč jsou dny, a není to tak dávno, kdy povolání, jako například mladí učitelé, vydělávali třicetkrát více, než byly jejich průměrné náklady na ubytování v hlavních městech. A například v Řecku je průměrný důchod jen 600 eur. Dalším logickým krokem Merkelové a Sarkozyho bude vymýšlet plány na to, jak poslat milionů Evropanů do kasáren a nechat je pracovat v továrnách nebo na silnicích za misku polévky a krajíc chleba, dokud jim nebude 90 nebo nezemřou jako 30. letech po podobné vykonstruované finanční krizi. Nemůžu se dívat na lidi v Evropě, kteří umožňují centralizované byrokracii zřízené vládami v Berlíně a v Paříži, aby snižovala jejich důchody a mzdy s cílem poskytnout ještě více bankám a korporacím – poté, co ty samé vlády pomáhaly bankám ve vykonstruované finanční krizi, která vykolejila ekonomiky a uvrhla národy do dluhů.

Merkelová prohlásila, že zbytek Evropy musí držet krok s „nejlepšími“, což zahrnuje nízké mzdy a otrockou práci v koncentračním táboře, jímž se stalo Německo s jeho zkorumpovaným finančním sektorem a zkorumpovanými korporacemi, které si uplácením zavázaly vlastní i cizí politiky (Siemens v Řecku). Tak tohle má být nějakým způsobem následováno. Podezírám Evropany z toho, že budou mít stejný názor.

Irové však určitě ne. Dokonce i tak krotcí politici, jako je Enda Kenny a tak krotký tisk, jako je Irish Times, srovnávají brutální převzetí irského hospodářství německými a evropskými bankéři přes vynucenou půjčku ve výši 85 miliard euro s blokádou Leningradu a Velikonočním povstáním. (Pozn. překl.: Velikonoční povstání Irsku vypuklo v průběhu velikonočního týdne v roce 1916. Povstání bylo zahájeno irskými republikány s cílem ukončit britskou vládu v Irsku a založit Irskou republiku. Povstání bylo potlačeno, jeho vůdcové byli mučeni a popraveni.)

Jak dlouho se s tím ještě budou lidé v Evropě smířovat? Po pomoci bankám před našima očima zlikvidovali evropského hospodářství a cpali svému obyvatelstvu toxické vakcíny. Merkelová a Sarkozy vytvořili dvojici ve zjevné snaze ukrást důchody atd. místo toho, aby představili seriózní plán. Kde berou tu drzost?

Převzato z Case about Bird Flu

Překlad: Aram

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments