Military monitor 13/2012

Jaderná bomba by Washington nezničila, zjistila si americká vláda. Ale to je výborné, teď si spíš můžeme nějakou tu menší jadernou válku dovolit, když se lidé nebudou tolik bát. Nebo false-flag operaci, když to máme naceněné „jen“ na malou teroristickou.

Bývalého šéfa polské rozvědky obvinili kvůli tajné věznici CIA. Divím se, že ho vůbec obvinili, ale jsou to Poláci, tak to pro něj dobře dopadne. Takže zpráva spíš jen jako připomínka toho, jak chápou lidská práva ti, kteří pro ně horlivě zabíjejí.


Analýza: Vyhraje-li Romney, bude Rusko nepřítelem. To je logické, velký národ potřebuje velkého nepřítele, jinak nebude velký, jednotný a poslušný. A Rusko je osvědčený nepřítel, na kterého jsou Američané naučeni. Půvabné na tom je, že vůbec nezáleží na tom, co Rusko dělá, či jak se mění, ale na tom, co je potřeba pro efektivní vnitřní politiku velmoci.


Úder na Írán má mířit z Ázerbájdžánu.


Tohle je ruský tank budoucnosti. Popravdě mě překvapuje, že podle Rusů mají tanky pořád budoucnost. Pro rozhánění vzpurné chudiny možná, ale pro moderní válku?


Průběh nezdařilého puče v Pekingu – podrobná analýza. Aneb v Číně se dějí věci, o kterých mi nic nevíme, protože nám o nich nikdo neřekne, ale to ještě neznamená, že jsou bezvýznamné a že se nás nemohou dotknout, jelikož jsme na Číně existenčně závislí (to jsou ty výhody volného obchodu a volného pohybu kapitálu).


Zhrzení a nedocenění čeští generálové se sešli a začali strašit, aby si vyžebrali nějakou tu korunu navíc, i tak se dá chápat přípravná bezpečnostní konference o nové obranné strategii ČR.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments