Military monitor 17 & 18 / 2012

17. týden


Zničíme vás během pár minut, vyhrožuje KLDR jihokorejské vládě,  ovšem vzhledem k tomu, že hrozivě vypadající severokorejské rakety jsou atrapy, nabízí se otázka, jestli i to zničení nebude jenom jako. A vzhledem k tomu, že KLDR hrozí nejméně jednou týdně, nabízí se otázka, jestli má smysl se o tom vůbec zmiňovat a nepočkat, až se to začne mydlit.


Na fotbalové Euro se chystá útok, varuje odborník Mossadu. Však je to také vysoce atraktivní cíl, atraktivnější je už jenom Olympiáda. A je opravdu dost dobře možné, že tajné služby nějaký útok zmaří, bohužel se ale asi nikdy nedozvíme, jestli i nějaký chystal.


Írán jadernou bombu nevyrobí, uvedl šéf izraelské armády. Zdůrazňuji, že to uvedl jako konstatování. Prostě buď Írán srazí podpatky a ustoupí, nebo bude ustoupen hrubou silou. Jasno bude možná již brzy, protože Izrael hodlá zaútočit v případě, že zkrachují rozhovory plánované na 23. května (Israel will attack Iran if May 23 nuke talks fail: report).


Francie vyzývá ke zvážení vojenského zásahu v Sýrii. Ale vzhledem k tomu, že mezitím Francouzi zvážili svého prezidenta a shledali ho lehkým, dozná francouzská zahraniční politika dost možná jistých změn.


V Ruské kosmické agentuře soudí, že v roce 2036 je pravděpodobná srážka asteroidu Apophis se Zemí, což může způsobit větší škody, než pád Tunguského meteoritu.


USA v Izraeli koncentrují zbraně a munici.

18. týden

USA rozmístily v Perském zálivu letouny F-22. Vzhledem k tomu, že tento výkřik moderní techniky je schopen mezi svými piloty způsobit větší ztráty, než nepřátelská PVO, nejde dost možné o rozmístění, ale o odložení.


Tak teď už opravdu studená válka? Armády se šikují u Arktidy. Ideály přicházejí a odcházejí, ale nerostné suroviny zůstávají.


Největší pojišťovací společnosti Západu vytvářejí soukromé loďstvo, které by chránilo plavbu lodí u břehů Somálska. A když tento pilotní projekt uspěje, zprivatizuje Západ s velkými fanfárami i letectvo, pozemní síly, policii a soudy. To se tam tedy nepíše, ale zase až tak nelogické mi to nepřijde.


Rusko hrozí preventivními údery kvůli protiraketovému štítu. Zvláštní ovšem je, že tato jednoznačná a nekompromisní vyjádření nevyvolala ani zdaleka takovou vlnu protiruské hysterie, jako před pár lety víceméně zdvořilé výhrady. V českých médiích aby se čert vyznal.


Hackeři prolomili přísně tajné systémy britského ministerstva obrany. A nebylo to ani poprvé, ani naposledy.


Syrští rebelové procházejí výcvikem v Kosovu. Na všem se dá najít něco dobrého. Na této zprávě například to, jak do sebe všechno krásně zapadá.


Teroristé v Česku shánějí peníze, stále více vězňů přestupuje k islámu. To si ale vybrali špatně, protože v Česku žádné peníze nejsou, ty jsou dávno bezpečně ukryté na Kajmanech, na Kypru, na Seychelách a dalších daňových rájích. Heslo dne: daňovými úniky proti terorismu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments