Na prostý lid musí být přísnost

Jsi nemocný?


Platil sis pojištění?


Tůdle, nedostaneš nejprve nic a potom málo. Rozhodně nebudeme podporovat simulanty! Co na tom, že většina viróz je právě na ty tři dny a víkend. Koukej si, holoubku, vzít dovolenou, anebo choď do práce, ať nakazíš všechny ostatní.


Já tomu absolutně rozumím. I bych to přijal, kdyby… Nebyla nemalá skupina lidí, kteří mají plný plat i náhrady bez ohledu na dobu onemocnění. O nemocenské možná někde četli. Shodou okolností jsou to ti, co o tomto protisimulantském opatření rozhodovali. Jsou beztrestní, mohou marodit a o nic nepřijdou, tak proč by nezapráskali bičem směrem dolů.


Nejsou to jenom poslanci, ale ti rozhodují a ti by si měli uvědomit, že jsou lidé, kteří nemají 150 tisíc čistého, ale třeba jen deset. A třeba dvě děti na krku. Pro ně jsou ty tři dny podstatné.


Směšný argument, že počet nemocenských se snížil o třicet procent, vyvolává automaticky dotaz, zda bylo třicet procent simulantů, anebo třicet procent nemocných chodí do práce, či si bere na nemoc dovolenou.


A proč si pak ti nešťastnící platí nemocenské pojištění?


Pánové a dámy zákonodárci. Zaveďte stejná pravidla pro všechny, a pak si můžete omezovat a měnit co chcete. Ale pokud z těchto pro mnoho lidí existenčních záležitostí vyjmete sebe – víno sobě a vodu lidu, pak na vidle s vámi.

 

Stanův komentář: Berme to z té lepší stránky. Zatím za své marodění nemusíme platit.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments