Military monitor 19 & 20 / 2012

19. týden

V Řecku hrozí vojenský převrat, když nezasáhneme, varuje europoslanec. Například takovou bratrskou pomoc Bundeswehru by Řekové jistě ocenili.


Jemen zahájil rozsáhlou ofenzivu proti teroristům. To si pamatujte, příští týden bude pokračování.


Čína varuje Filipíny. Ruce pryč od ropy, nebo bude boj.


Mekka a Medina musí být zničeny, učili se na kurzu důstojníci USA. V zásadě bez komentáře, protože titulek je všeříkající, jenom až bude zase někdo pábit o svobodě, demokracii a našich hodnotách, pro které nás naši nepřátelé nenávidí, tak si na to vzpomeňte.


Střela pro evropský protiraketový štít prošla prvním testem.


Založení soukromých vojenských společností v Rusku se blíží. I demokratizované Rusko si chce ukousnout z koláče outsourcingu válek.


Írán akceptuje platby za ropu v jüanech. Pro to asi nebudou mít ve Washingtonu pochopení. Možná se v Íránu brzy najdou nějaké ZHN, o kterých do teďka Íránci vůbec netuší, že je mají.


Česká armáda se chystá na špatné časy, zvažuje, které jednotky ještě zrušit. Vzhledem k tomu, že už zrušila skoro všechny, to nebude snadné. Nejlépe snad nějaké určené k obraně ČR, protože žoldácké roty pro potřeby NATO jsou tabu.

20. týden

Íránský deník vyzval k anexi Bahrajnu, aby nevytvořil unii se Saúdskou Arábií. To by ve Washingtonu koukali. Pokud tedy právě na něco takového nečekají.


Válečné letectvo: pátá generace stíhaček zklamala.


Kongresu USA doporučili, aby rozšířil vojenskou pomoc Izraeli. Promiňte laickou otázku, ale on ještě nějaký prostor na rozšíření zbývá? Už teď má vojenská pomoc Izraeli v americkém rozpočtu přednost před školstvím či zdravotnictvím.


Lidstvo bude potřebovat další planetu už v roce 2030. A protože ji mít nebude, tak se jako psi serve o tu stávající. Na shledanou v lepších časech.


"Japonští představitelé nedávno zahájili rozhovory s ruskými diplomaty o tom, zda by desítky milionů japonských uprchlíků nemohly být přesídleny (na Sibiř, pozn. red.) v tom velmi pravděpodobném případě, že se 4. reaktor JE Fukušima úplně zhroutí." (zdroj)


Syřané už bojují i v Libanonu. Teď by se ještě mohl přidat Izrael, máme podpáleno.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments