Military monitor 22 & 23 / 2012

Francouzský prezident nevyloučil vojenský zásah v Sýrii a Po hrůzném masakru dětí Írán přiznal, že jeho vojáci jsou v Sýrii.

Nabucco nemusí přežít léto. Energetická bezpečnost Evropy nahlížena prizmatem geopolitiky se v takovém případě otřese v základech.


Turecký prezident dává světu na srozuměnou: Toto je nový kurz naší země. Je to směr plný sebevědomí, ambicí vyrůstajících ze solidního vojenského i ekonomického základu. Turecko je sice členem NATO, ale doby, kdy bylo pouhou loutkou, se zřejmě blíží ke konci.


Írán našel způsob, jak bojovat s nejsilnějším počítačovým virem. Kybernetická válka na Blízkém východě je v plném proudu.


Německo pomáhá Izraeli s jadernými hlavicemi. Přikládat pod přetopený kotel? Zajímavá strategie.


Pákistán vyzkoušel střelu Babur, jež je s to nést jaderné hlavice.


Medvěděv nevylučuje možnost jaderné války. Také jste si všimli, jak o jaderném odzbrojení už nikdo nemluví?


USA usilují o významnější roli Indie v afghánském konfliktu.


Spojené státy věznici na Guantánamu zatím nezavřou, naopak ji rekonstruují. Tolik ke svobodě, demokracii a lidským právům. (Uvozovky kolem „věznice“, která je ve skutečnosti koncentrák, si zkušený čtenář už doplní sám.)


Potvrzeno: Španělsko požádá eurozónu o pomoc pro banky. I EU se může zhroutit a zbraní a vášní je v Evropě pořád víc, než dost.


Na cvičeních komplexy S-400 Triumf zasáhly všechny cíle. NATO si sice ve svých cvičeních hraje na to, že ho nikdy nic netrefí a vždycky všechno zničí dřív, než to vystřelí, ale stejně, není teď někdo v Bruselu nějaký generál trošičku nervózní?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments