Military monitor 25/2012

Červen 25, 2012


Připravují Spojené státy otevřenou intervenci v Mexiku? A proč by to dělali? Přece aby zpacifikovaly případný nevhodný výsledek mexických prezidentských voleb. Ale osobně si myslím, že si vystačí s médii, a kdyby bylo nejhůř, tak si pomůžou vraždou, vlastně pardon, odstraněním diktátora.


Rusko, Čína a Írán míří do Sýrie na vojenské cvičení. A tahle cvičení, která plynule přejdou v invazi, přece známe.


Americká CIA kontroluje dodávky zbraní pro syrskou opozici. Jisté je, že syrské opozici někdo pomáhat musí, protože má setsakramentskou výdrž.


Libye se zmítá v chaosu, ozbrojené milice útočí po celé zemi. Ale že se nám demokratizace pěkně povedla, co říkáte? Nad svobodu, mír a bezpečí prostě není.


Bez většího zájmu proběhl v Paraguay kabinetní převrat.


Sýrie sestřelila turecký vojenský letoun a Turecko to chce řešit na půdě NATO. Je to ale náhodička, že turecké letectvo začne pronikat do vzdušeného prostoru Sýrie, se kterou mělo jinak dobré vztahy, zrovna v okamžiku, když NATO přemýšlí o intervenci a nějaký ten casus belli by se hodil.

 

 

Stanův komentář: Sýrie se omlouvá za sestřelení tureckého letadla, které narušilo jeho vzdušný prostor, a snaží se zbavit viny! Místo aby tvrdě odsoudilo narušitele a řeklo, že takhle to udělá s každým, ať je odkudkoliv! NATO a Západ hrozí Sýrii odvetnými opatřeními! A teď si představte, co by následovalo, kdyby turecký vzdušný prostor narušila syrská stíhačka, nebo nedej Bože americký vzdušný prostor narušila stíhačka kubánská…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments