Military monitor 26/2011


Petraeus říká, že by USA měly zvážit legalizaci mučení. Nátěr demokracie a lidských práv na impériu USA oprýskává a nikomu už nestojí za to, aby ho obnovoval.


Saúdové varují, že vyvinou vlastní atomovou bombu, pokud ji bude mít Írán. Já bych to viděl spíše tak, že jim bude vyvinuta, nebo možná darována, nějakým „dobrým přítelem“, třeba tím, který již nyní Saúdskou Arábii podporuje a přehlíží tristní stav lidských práv v této baště wahhábismu.


Zasáhneme raketami základny USA i Izrael, varuje Írán.


Nejen WikiLeaks potvrzují domněnku, že NATO válčí v Libyi kvůli ropě.


Svoboda a demokracie něco stojí a je otázka, jestli se vůbec vyplatí: Nový účet amerických válek: 224 tisíc mrtvých, výdaje 68 biliónů. Boje vyhnaly za dva roky čtvrt miliónu Afghánců z domovů.


Kongres USA vyšetřuje, jak si ČR mohla dovolit odmítnout centrum včasné výstrahy (US congressmen probe ČR’s refusal to host SEWS terminals)


K šíření svobody, demokracie, úvěrů a tak vůbec přispěje bezpilotní ponorka Proteus pro podvodní války budoucnosti.


Čeští vojáci po 12 letech končí misi v Kosovu. Armáda stáhne z Afghánistánu 200 vojáků. Ale jestli doufáte, že se něco ušetří a zbude na rodiny s dětmi, tak to jste zapomněli, v jaké zemi s jakou vládou žijete.


Armáda investovala 22 milionů na modernizaci raket, které nebude využívat. Ty socky ale mají dlouhé prsty, není-liž pravda?


USA mění globální válku proti teroru za levnější chirurgické zákroky.


Pákistán nařídil Spojeným státům, aby opustily vojenskou základnu. A teď ještě jak chce USA donutit k tomu, aby ten zákaz respektovaly?


Izrael se zapojí do americké raketové obrany na Blízkém Východě (Israel to join U.S. Mideast missile shield).


Západní sankce neměly žádný dopad na rozvoj íránských ozbrojených sil (Western sanctions have no impact on Iran’s military advancements: commander). Ale zhoršení kvality života prostých Íránců jistě zvládly zajistit na výbornou.


V Německu skončila povinná vojenská služba.

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na