Military monitor 28/2011

Nebuďte černými pasažéry Aliance, varuje Česko šéf NATO: „Propad v rozpočtu české armády dosáhl takových rozměrů, že přiměl šéfa Aliance Anderse Fogha Rasmussena k napsání osobního dopisu premiérovi Petru Nečasovi.“ To je opravdu výborné. Není dost peněz na důchody, na zdravotnictví, na školství, na údržbu základní infrastruktury, ale na zbrojení se peníze bez problémů najdou. Nebo jsem alespoň nezaregistroval, že by s tím některý z českých politiků poslal pana Rasmussena do prdele. Že nikdo z vlády, to je skoro přirozené, ale proč mlčí opozice? Ovšem pro občany z toho vyplývá jednoduchý závěr: Až si přijde Kalousek pro vyšší daně, vyhodit ho s tím a říct: „Na zbrojení? Nedám. Chceš válčit? Válči si za svoje.“ A pak jít za Kalouskem a chtít peníze po něm. Na cokoliv. Na školství, na zdravotnictví, na sociální péči, protože když může být dost peněz pro NATO, musí být peníze i na všechno ostatní. Zbrojení je luxus. Řekové by mohli vyprávět.


Budete zbrojit! K vystoupení ministra obrany USA Gatese 10.6. v Bruselu.


Jak rozumět americko-českém vztahům k raketové obraně (Understanding US-Czech Relations on Missile Defense): Fanatická podpora české vlády USA a raketové obraně trvá a jestli jí na raketové obraně něco vadí, tak je to malé zapojení České republiky.


Američtí senátoři mají pochybnosti o dohodě o radaru v Turecku (US senators voice worry over radar deal with Turkey).


Radar raketové obrany by mohl stát na Jižním Kavkaze (Missile-shield radar can be installed in Southern Caucasus – expert). Je jedno kde, hlavně někde, kde se to Rusku nebude líbit.


Experti zpochybňují potřebu raketového štítu proti Íránu (Expert questions anti-Iran missile shield): „Írán dokáže nadělat více škody sebevražednými bombovými útoky, než raketami.“


Michael Hudson: Řecko je nácvik pro rozpočtové škrty v USA.


USA kvůli bin Ládinovi omezují pomoc Pákistánu o 800 miliónů dolarů. Ale Pákistánce to asi mrzet nebude, ti mají nové výhodné nabídky na přátelství z Číny.


Rusové zaskočení íránskou verzí S-200 (Russians Stunned by Iranian Version of S-200 Air Defense System). Íránští šikulové prý dokázali ruské S-200 vylepšit tak, že Rusové jenom koukali.


Americký novinář objevil v Somálsku tajnou základnu CIA. V zemi, kde lidská práva nic neznamenají, se mučí nejlépe. Kdo by se staral o nějakou věznici, když všude kolem umírají děti hlady po tuctech?


Libyjští vzbouřenci rabují dobytá města, uvedli ochránci lidských práv. Jsou to sice zkurvysyni, ale jsou naši, takže jim to promineme. Účel (odstranit Kaddáfího) přece světí prostředky.


Izraelští poslanci zakázali bojkot osad, aktivisté chystají protiakce.


USA omylem vyzbrojily mexickou mafii. Je to politováníhodná událost, která se stává jednou, maximálně dvakrát za volební období.


Kybernetický Pearl Harbour: Hackeři mají data Pentagonu: „Hackeři se během března nabourali do počítačů nejmenovaného vojenského dodavatele a zmocnili se 24 tisíc tajných vojenských souborů. Soubory obsahovaly informace o nejcitlivějších obranných systémech.“ Co takhle preventivní válku, než si to nepřítel přečte a využije? P. S. Z toho titulku by měl Barnum jistě radost.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments