Předběhli jsme Řecko?

Řecko je nuceno dát do aukce pláže, kasina, paláce, letiště a přístavy, aby splatilo dluhy. ČR ovšem Řecko dávno předběhla. Díky skvělému ekonomu Václavu Klausovi a ODS dala před mnoha lety „do frcu“,  tedy do privatizace většinu podniků a dalšího majetku, tedy udělala totéž, co budou muset udělat Řekové. Jistě, za vše dostaly naše vlády „slušně zaplaceno“ od zahraniční klientely, která díky tomu kasíruje ročně 100 miliard, jež nám pak chybí.


Kde jsou ovšem ony stamiliardy z prodeje neboli „standardní“ privatizace?


V čudu. Část se rozpustila na věčně vyrovnané (Klausovy) rozpočty, část se skutečně projedla, část šla „pravicově“ na oddlužení podniků a bank, část zmizela v kapsách Kožených a dalších privatizátorů z MF, FNM a jinde. Po 20 letech se ovšem navzdory všemožnému vládnímu vysvětlování lidé diví, proč musí znovu nést náklady nové reformy penzí, zdravotnictví a další škrty ve výdajích či vyšší daně.


A kdo se ještě podílel na této operaci, kterou jsme předběhli Řecko?


Od začátku především nenápadní poslanci: Nečas, Kalousek, Schwanzerberg. Pro své zásluhy jsou přece teď ve vládě hrobařů. Pardon, dokonce prý odvracejí bankrot státu. Pro tyto „zásluhy“ je chválí tentýž tisk, televize a další média, která kdysi velebila autora „první reformy“. Pak není divu, proč jsou tihle ministři stále velmi oblíbení. Současné návrhy na vyšší daně a škrty však bezpečně nebudou poslední.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments