Military monitor 3/2011

Íránské jaderné elektrárně hrozí nehoda kvůli viru, varují ruští vědci. Z pohledu Izraele a USA, která za rozšířením viru údajně stojí, by případná havárie byla zřejmě jen příjemný vedlejší efekt. Havel pro mohl pro podobné případy vynalézt nějaký nový termín, třeba humanitární sabotáž.

Šéf NATO: Evropa by měla mít dva samostatné raketové štíty – ruský a americký (NATO)  (NATO Chief Sees Two Separate Systems in European Missile Shield).


Írán úspěšně otestoval střely země-vzduch (Iran successfully test-fires new missile), pravděpodobně určené k obraně jaderných zařízení.


Momenty studené války stále narušují jednání o odzbrojení (Cold War issues linger overarms-control negotiations).


Tribunál OSN dává do souvislosti íránského nejvyššího vůdce s Harírího vraždou. To je další olej do ohně, jako kdyby ho v oblasti nebylo i bez toho dost.


Takhle by mohl vypadat voják budoucnosti.


Podle WikiLeaks Írán překonal velkou technickou překážku a je schopen vyrábět jaderné zbraně.


Čína prý neplánuje vojenskou přítomnost v KLDR. Kdyby plánovala, byla by bratrská pomoc, okupace, nebo snad ochrana investic?


Tuniská vzpoura rozhýbala Araby. Je na řadě Egypt? Dnes už víme, že je, ale nepředbíhejme, to patří až do příštího týdne. Zatím se ovšem nezdá, že by nepokoje v severní Africe představovaly nějaké zvláštní bezpečnostní riziko, existuje ovšem možnost, že případné nové režimy by nemusely být tak „demokratické“(= spolupracující se Západem), jako ty současné.


Latinská Amerika prohlubuje izolaci Izraele. To bude určitě nějaký antisemitismus!


Na Ukrajině zadrželi teroristy, chystali útok na proruského prezidenta. Nestabilní Ukrajina, to by byl pro EU pěkný „čelendž“ (hlavně pro její energetickou bezpečnost).


Nový nepřítel Pentagonu. Chytré mobily vojáků v bojových operacích. Ony ty potvůrky totiž posílají s fotkami i geografické souřadnice a plánovačům Talibanu tak stačí sedět u Facebooku a mají o pohybech nepřítele stejně dobrý přehled, jako Američané se svým satelity a bezpilotními letouny. Ne-li lepší.


USA se spolu s Ruskem brání likvidaci viru pravých neštovic. Aneb té lípy se nevzdám! Co kdybych na ni mohl někoho pověsit?


Rozpad největší africké země se blíží, jižní Súdán hlasoval pro samostatnost. Vzhledem k silným zájmům Číny v oblasti existuje naděje, že tentokrát by se to mohlo obejít bez obligátní občanské války, protože Číňané si to pohlídají.


Číňané svůj "neviditelný" letoun zřejmě okopírovali od F-117 zřícené v Srbsku. Jasně. Mají snad objevovat Ameriku?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments