Military monitor 4/2011

Na vojenské výzkumné základně v Utahu v USA ztratili a zase našli trochu nervového plynu (Lost Army ‚nerve agent‘ found after Utah base lock down). Škoda, že se to nestalo v Rusku, to by bylo čtrnáct dní o čem číst a možná, že by došlo i na obnovení Lidových milicí, protože Rusko, to je epicentrum zla.

Do Prahy dorazil nový zastupující říšský protektor Norman Eisen. Zatím to má podmíněně, tak se lísá a pindá něco o výjimečných vztazích, přátelství a vznešených hodnotách, ale ve skutečnosti chce někoho na tahání horkých kaštanů z ohně v Afghánistánu a získat zakázku na dostavbu Temelína pro Westinghouse.

Ruská duma schválila pražskou smlouvu s USA o odzbrojení a tu následně stvrdili i ruští senátoři.

Rusko má nové nezničitelné jaderné zbraně (Russia creates invulnerable nuclear weapons). Tyto jaderné hlavice by měly být „schopny překonat veškerou známou i budoucí raketovou obranu.“ Jestli jsou nové hlavice kompatibilní se odzbrojovacími smlouvami zpráva neuvádí. Rusko zároveň plánuje rozvíjet vlastní raketovou obranu (Russia to Advance National Missile Defense Plans). Asi aby bylo pro NATO bohatou nevěstou.

Irán hodlá během pěti let výrazně posílit svoji protivzdušnou obranu (Iran Army eyes maximum air defense). Tak jenom aby do té doby nechtěl někdo (však vy víte kdo) stihnout svoji „svatou“ válku.

Ruská armáda váhá, zda má vyvíjet kosmický letoun po vzoru amerického X-37B (Official: Russian military undecided about whether to match latest US spaceplane)

Rusko uvedlo do provozu nový radar včasné výstrahy v Kaliningradské enklávě (Early-warning radar in Kaliningrad region?). Pravděpodobně.

Pomalu a nenápadně prý v USA začíná masírování mozků pro přípravu na válku proti Číně. Ale že by Armáda, který si neví rady s pár tisíci „ručnikáři“ něco svedla s milionovou armádou, která má rok od roku lepší výzbroj, to se mi nějak nezdá.

Ve Venezuele explodoval armádní sklad (Blasts at Venezuela arms depot force thousands to flee) a zdá se, že tentokrát v tom nemají prsty ani Mossad, ani CIA, ba ani Rychlé šípy.

Arktické NATO se postará o Rusy: „Dříve neutrální Finsko a Švédsko se zřejmě stanou členy NATO (…) Má být vytvořena vojensko-politická organizace s názvem Severní, případně Arktické mini NATO. (…) v němž má být pozornost zaměřena především na přírodní bohatství Arktidy. Zde je pochopitelně v centru dění strýček Sam, Britové zorganizováním akce jenom poslechli rozkaz z Washingtonu.“

Pět důvodů k tomu, proč Írán zřejmě upustí od konstrukce jaderných zbraní: „Jako první důvod, proč by Írán měl od jaderných zbraní upustit, je uváděn především strach z té situace, jak by Izrael vnímal existenci jedné nebo dvou íránských bomb.(…) Jako druhý důvod Evans uvádí, že Čína a Rusko absolutně nehodlají tolerovat íránskou atomovou pumu. Za třetí si je Írán prý vědom toho, že skutečné vlastnictví bomby by mělo za důsledek neúnosné hospodářské sankce. Za čtvrté jsou si představitelé Íránu zajedno v tom, že regionální nadvláda, kterou by si Írán vykoupil jadernými zbraněmi, by měla jen krátké trvání. V neposlední řadě existuje ještě pátý důvod, totiž důvod náboženského charakteru: použití zbraně hromadného ničení je jednoduše v rozporu s přikázáními islámu.“

Egyptem otřásly masové nepokoje, mrtvých jsou řádově stovky a pod kumpánem USA a Izraele, egyptským prezidentem, se zlehýnka otřásá židlička.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments