Military monitor 43 – 44 / 2012

Plán modernizace U. S. Navy v letech 2013 – 2042. A pak že se plánuje jen v socialismu. Kam se hrabou pětiletky! Jak ovšem naznačují komentáře, jako obvykle není všechno zlato, co se třpytí.


Rusko vyzkoušelo prototyp nové ICBM.


Boeing úspěšně vyzkoušel mikrovlnnou střelu proti elektronice.


USA poslaly do Turecka 70 jaderných bomb.


Írán otevřel základnu v Perském zálivu a vyvinul nový bezpilotní letoun. Dříví pod kotlem se pomalu ale jistě hromadí a kousek vedle v Sýrii si hrají se sirkami. A propos Sýrie, tam za ochabujícího zájmu médií stále intenzivně bojuje. Ale možná už dlouho nebude, podle posledních zpráv se Západ definitivně rozhodl podpořit teroristy z Al-Kajdy a zajistit jim vítězství (a Assadovi Kaddáfího osud).


Firma General Atomics vyvíjí elektromagnetický protiletadlový a protiraketový systém, který má rychlostí 9000,- (sic) km/h vystřelovat oblak (cloud?) wolframových kuliček a zasahovat jimi cíle do vzdálenosti až 100 km.


Americké prezidentské volby vyhrál a druhým termínem pokračuje mírový nobelista Barack Obama.  Možná o fous lepší, než jeho republikánský vyzyvatel, ale pořád je to prezident USA, takže zázraky nečekejme, spíš nějakou tu intervenci a nášup bezpilotních letounů. A možná americkou občanskou válku č. 2, protože americká pravice svoji porážku těžce nese (jako ostatně jakákoliv jiná pravice).


Proč bylo tak důležité oloupit Srbsko o Kosovo? Co třeba proto, že kosovský Telekom bude brzy vlastnictvím Madeleine Albrightové a Wesley Clark si koupí doly?

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments