Military monitor 44/2011

Jsou zprávy, které je nejlépe komentovat minutou ticha: Izraelské vedení spekuluje o útoku na Írán, Britská armáda plánuje útok na Írán, Američané zvažují útok na Írán, tvrdí Guardian. Připravte se na demokratizační orgie, humanita bude mít zase jednou žně.

Krize nekrize, velmoci dál závodí v jaderném zbrojení. Paradox? Jen zdánlivě – lepší motor ekonomiky než zbrojení a dlouhá dobrá válka neexistuje.


Generální tajemník Rasmussen: NATO mandát Rady bezpečnosti pro své války nepotřebuje. Takže odteď to máte oficiálně, miláčkové: stačí právo silnějšího.


Oskar Krejčí: Na protiraketové frontě klid. Zatím, protože pokud bude výstavba americké PRO v Evropě pokračovat, Rusko se může zamyslet nad vypovězením smlouvy START.


Povzbuzena velkými úspěchy projektů CASA, Pandur, T-72 či L-159 plánuje česká generalita další geniální tah: chce měnit ruské vrtulníky za americké, a to v ojediněle výhodném kurzu 1:15 (pro ty naivnější 1 americký za 15 ruských).


Vojenské letouny CASA mají problémy, zase nesmí do vzduchu.


Syrská opozici buduje v Turecku mohutnou armádu.


Keňa varovala, že bude trvale útočit na deset somálských měst.


Odchod z Iráku je pro USA porážkou.


Balistická raketa Topol zasáhla cíl.


Bonbónek na závěr: Klaus: Armáda musí hájit stát před globalizací, zahraniční mise nestačí: „Existenci armády neobhájí jen zahraniční mise, měla by bránit i celistvost státu a obhajovat jeho existenci před globalizací a unifikačními tendencemi. "Potřebu armády pomůžete obhájit, jen když budete společně s některými z nás obhajovat existenci našeho státu ve světě před globalizačními a v Evropě unifikačními tendencemi.“To zve pan prezident armádu k moci? Vybízí ji k vojenskému puči? Chce po armádě, aby napadla Německo? Jeden fakt neví, jestli Klaus dobu zaspal, nebo předběhl.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments