Military monitor 46/2011

Za výbuchem na íránské základně stojí Izrael. Nevím, jak vy, ale já si „být otloukánek“, jak se Izrael ustavičně prezentuje, představuji trochu jinak. Nějak se nám tady ty role oběť a agresor (už zase a zcela typicky) prohodili, co říkáte?

Írán studuje možnost odstoupení od smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Je to sice přilévání oleje do ohně, ale mějte jim to za zlé, když jim pořád někdo vyhrožuje totální válkou.


Írán hrozí útokem 30 000 sebevražedných útočníků.


Rusko upozorňuje NATO, že je připraveno na jadernou třetí světovou (Russia warns NATO on its readiness for nuclear WW3). Nezbývá než doufat, že si NATO nebude myslet, že je připraveno výrazně lépe. Ach jo.


USA mohou rozmístit lodě v Černém, Barentsově a Baltském moři.


Londýn zajistí bezpečnost olympiády raketami země-vzduch. Tedy já osobně bych se cítil bezpečněji bez rozmístěných raket a armády v ulicích, ale proti gustu žádný dišputát.


Vondra: Buď letouny CASA opravíte, nebo vám je vrátíme: „Letadla mají být v bezvadném stavu dodána do 30. listopadu, nejzazší termín pro splnění dohodnutých podmínek je pak do šesti měsíců, tedy koncem května (…) v krajním případě může česká armáda i nadále používat zastaralá transportní letadla Antonov An-26.“ Nějak mi nejde na rozum, jak je možné, že zastaralá a nekvalitní (protože ruská) ruská technika je o tolik spolehlivější. Ale asi to bude ta politika.


V Sýrii naplno vypukla občanská válka. Snahu pochopit, čím se situace v Sýrii liší od situace v Libyi natolik, že Kaddáfí zásluhou NATO po smrti a jeho režim minulostí, zatímco Assad je v pohodě, jsem dávno vzdal.


A nebo že by to bylo tímhle? Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO: „Rusko v posledních dnech vystupňovalo aktivity na obranu Sýrie, kdy ministr zahraničí Sergej Lavrov jasně označil násilnosti v této zemi za občanskou válku, což je v rozporu s tvrzeními západních mocností, že prezident Bashar Assad nařídil krvavé potlačení nevinných protestujících.“


USA umístí v Austrálii 2500 vojáků. Za vytrvalého řevu o expanzivních darebáckých státech USA rozmisťují a rozmisťují a rozmisťují. Typický rozhodnutí laureáta Nobelovy ceny míru, pana Obamy.


USA mají nové účinné bomby, proniknou 60 metrů tlustou betonovou zdí. Není to na ničení škol, nemocnic a rozvodů elektřiny krapánek předimenzované?


A do třetice příspěvek USA k světovému míru: Pentagon vyzkoušel hypersonickou bombu AHW: „Ministerstvo obrany Spojených států oznámilo, že ve čtvrtek provedlo test s raketovou střelou letící rychleji než zvuk, která vojenským stratégům umožňuje do hodiny udeřit na cíl kdekoli na světě.“


Válka pro nerostné bohatství Kosova.


Problémy rozpočtu USA mohou mít negativní dopady na raketový štít v Evropě (U.S. budget woes could hit missile shield in Europe).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments