Military monitor 7/2011

Iráčan přiznal, že si vymyslel Husajnovy zbraně hromadného ničení: „Irácký přeběhlík, který sdělil západním rozvědkám, že diktátor Saddám Husajn má zbraně hromadného ničení, si své obvinění vymyslel.“  Raději to zopakuji: Iráčan přiznal, že si vymyslel Husajnovy zbraně hromadného ničení. A pro jistotu ještě jednou: Iráčan přiznal, že si vymyslel Husajnovy zbraně hromadného ničení. Jinými slovy: Spojené státy, ten údajně nedostižný ideál svobody, demokracie a lidských a občanských práv, vpadly pod vylhanou záminkou do cizí země, vyplenily ji a jejím obyvatelům přinesly jen chaos, zmar a utrpení. Jestli se takovému státu máme kořit a sloužit mu, potom je něco opravdu, ale opravdu hodně špatně.


Spojené státy oficiálně nepožádaly Gruzii, aby na jejím území stál radar (Georgia says no US request for missile shield radar).


Ruská armáda NATO neoslnila: „Ruská armáda podle zástupců NATO trpí nedostatky a je schopna vést pouze konflikt menšího či středního rozsahu a rázu.“ Nejde ani tak o to, aby ruská armáda NATO oslnila, jako aby ho porazila. Teď je ovšem hlavní, aby někoho v NATO nenapadlo na Rusy vytáhnout, když nejsou ve formě. Vzhledem k horlivosti naší vládní junty by šli Češi v první linii s písní na rtech.


USA se snaží zachránit diplomatickou imunitou svého agenta, která vraždil v Pákistánu (US Senator to plead Raymond Davis immunity in Pakistan).


Rusko chce být plnohodnotným partnerem protiraketového štítu, a to nechtějí USA připustit (NATO Set Against Combined Missile Shield With Russia), takže rozhovory poněkud zamrzly.


Běžně nás znásilňují, říkají americké vojačky a žalují Pentagon. Tak to je posun od polního nevěstince k plně integrovanému. Jen aby to nebyl válečný komunismus, když to ti vojáci mají zadarmo.


Několik tisíc Japonců se chce přestěhovat na ruské Kurilské ostrovy. Není ovšem jisté, jestli jako cizinci, ruští občané, nebo se zbraní ruce. Na každý pád to kvůli Kurilám mezi Ruskem a Japonskem zase jiskří. Japonci je chtějí zpět, Rusové si je chtějí nechat. Asi i proto na Kurilách rozmístí rakety S-400.


Čeští vojáci byli při odletu do Afghánistánu opilí, museli zůstat doma. Co je tu k divení? Žoldáci byli odjakživa vyhlášení opilci.


Američtí vojáci měli do Argentiny pašovat zbraně. To jsou ta americká privilegia. Třeba Rusové by nárok na kondicionál určitě neměli a hned by za to vyfásli psí hlavu i s úroky.


O obchodu s orgány v Kosovu Západ věděl a nic neudělal, tvrdí vyšetřovatel Rady Evropy (RE) a švýcarský senátor a soudce Dick Marty. Jak to, že nic neudělal? Zařídil přece Kosovu samostatnost, aby mohlo obchodovat lépe a radostněji.


Při akcích NATO na východě Afghánistánu zahynulo 60 civilistů, čili kolaterál pro tento týden. Jenom si nejsem jistí, že takhle osvoboditelé osvobozované pro osvobozování dostatečně nadchnout.


Arabské revoluce zaskočily Ameriku, nemá strategii. Opravdu nejde nic podle plánu, a nebo je něco (možná i něco víc) na téhle spekulaci: „Tuto vlnu ‚revolucí‘ rozpoutaly USA proto, že vládci těchto zemí s nimi sice spolupracovali, ale ne tolik, jak by si přáli. Ve všech těchto zemích se jedná o vládce, kteří tam vládli (nebo dosud ještě vládnou) desítky let, a za tu dobu si vybudovali silné pozice a také značnou nezávislost. USA by místo nich chtěly dosadit loutky, které by mohly nahnat do války proti Iránu, Rusku, Číně.“


Severní Korea připravuje další jaderný test. KLDR testuje jaderné zbraně a kromě trochy toho brblání se nic moc neděje, nikdo ji nechce vybombardovat do doby kamenné Irán by rád jadernou elektrárnu a kolik je kolem toho povyku.


Íránský jaderný program pokračuje navzdory počítačovému viru. Co takhle příště zkusit spam?


Perlička z kuloárů: USA špehují šéfa NATO. Není nad vzájemnou důvěru. Škoda, že nevíme, koho špehuje Rasmussenova sekretářka.


Čína staví trať, která konkuruje Panamskému průplavu. Z toho by mohla být aktivní ochrana amerických investic (laicky řečeno lokální konflikt; lokální, protože na globální USA momentálně podle všeho nemají).


Mírová smlouva s Izraelem skončila, říká vůdce egyptské opozice. To je něco pro Izrael, který by si tak rád preventivně zaválčil, a ono ne a ne. Využije příležitosti?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments