I Američané mají své Mydláře
            Celý svět teď shlíží nejen na Severní Afriku, ale také na protestující v Madisonu ve Wisconsinu, kde se Republikáni rozhodli de facto zrušit odbory. Je až dojemné, že celosvětová solidarita začala právě tím, že někdo z Egypta objednal americkým demonstrantům pizzu. (Protesty se nyní šíří i do Ohia a do Indiany, kde se Republikání rozhodli odbory zrušit také.)

            Nově zvolený republikánský guvernér Scott Walker vyhrožuje, že proti demonstrantům nasadí lidové milice (v USA nazývané Národní garda). A také samozřejmě policii. Demonstrující proto očekávají, že proti nim bude policie nasazena stejným způsobem jako v Egyptě.

            Podle wisconsinského předsedy policejních odborů Tracy Fullera policie, ať s guvernérovou politikou souhlasí nebo nesouhlasí, samozřejmě vykoná jakýkoli rozkaz, který obdrží, včetně použití síly proti pokojně protestujícím spoluobčanům. S rušením policejních odborů sice nesouhlasí, naříká nad ním a tvrdí, že za zachování policejních odborů bojuje, nicméně všichni policisté si navléknou výstroj a budou „dělat svou práci“, i když to bude mlácení protestujících. Dokonce si nedovede představit, že by některý z policistů, ať už dostane jakýkoli rozkaz, „svou práci nedělal“.

            Dále vypráví ještě o tom, co se domnívá, že je „ironie osudu“. Jak včera večer manželce vyráběl transparent, a jak se může stát, že bude svou manželku, která drží transparent, který on sám vyrobil, mlátit. „To je moje práce“, říká. Když mluvil s ostatními policisty, možnost, že by odmítli zaútočit na protestující, prý nikoho ani nenapadla.

…Co na to dodat? Snad jen: co americký policajt, to Mydlář.

Zdroj:  http://www.opednews.com/populum/linkframe.php?linkid=127394Ę

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments