Milovníkům sociálních reforem

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRh6tSCyizCcNDzTQMciezLoNLiOwhYeS6YH3UTn6r4AogFxlMf


Takhle vypadá symbol propojování sociálního a komerčního systému. A přestože to tak na první pohled vypadá, nejde o žert:

 


Vážení,


předáváme Vám důležitou informaci k vydávání Karty sociálních systémů – tzv. sKarty .

Jejich vydávání probíhá prostřednictvím Úřadu práce ČR.


Postup je následující:

  • každý občan, který již je příjemcem některé sociální dávky (kromě důchodu a nemocenských dávek) bude vyzván dopisem od Úřadu práce ČR, kde bude mít uvedeno kam a kdy se má dostavit k převzetí sKarty;

  • sKarty jsou vydávány na základě obdržené výše uvedené výzvy.

 

Je tedy nutné vyčkat na doručení vyzývacího dopisu, dříve je zbytečné Úřad práce kontaktovat, či navštěvovat.

 

Od 1. 8. 2012 – u nových žadatelů o sociální dávku bude žádost o vydání sKarty řešena současně s podáním žádosti na Úřadu práce ČR.

 

V tuto chvíli si mohou držitelé mimořádných výhod (průkazy TP, ZTP a ZTP/P) v předstihu zajistit jednu barevnou fotografii stejných rozměrů jako na občanský průkaz. Fotografii budou tito držitelé potřebovat k vydání sKarty.


Podrobné informace k sKartám naleznete na:  http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/3


Stručné informace jsou uvedeny v souboru v příloze.

 

Do doby, než občan obdrží sKartu, budou sociální dávky vypláceny stávajícím způsobem.

 

Žádáme Vás o předání této informace Vašim klientům, jejich rodinným příslušníkům, členům organizací, občanům.Varování: Následující odkazy by mohly budoucím "sKlientům" poškodit zdraví!


Informace České spořitelny o sKartě

Vladimír Šiška o sKartě 1

Vladimír Šiška o sKartě 2

Sazebník poplatků ČS k sKartě

Změny v dávkách. Přijdou na sKartu

 

Foto: zdroj

Stanův komentář: Přestože ministr Drábek tvrdí opak, sKarta není zadarmo. Druhý a každý další výběr je zpoplatněn šesti korunami, výběry z bankomatů jiných bank  budou stát 40 Kč, extrémní jsou další poplatky za "nadstandardní služby", např. za vyzvednutí výpisu v bance, vystavení náhradní karty v případě její ztráty, či poskytnutí součinnosti při chybně zadaném příkazu k úhradě. Česká spořitelna má navíc naprostou volnost ve zvyšování těchto nadstandardních poplatků a vymýšlení nových. K tomu získá databázi velmi citlivých informací cca milionu českých občanů a bude jim moci nabídnout další, jistě "velmi výhodné" produkty. Velká část lidí navíc pobírá sociální dávky omezenou dobu, a pro ČP tak bude delší období bez transakcí či neprodloužení platnosti sKarty vynikajícím signálem pro nabídku dalších produktů, především spotřebitelských úvěrů a hypoték. Divím se také, že se neozvali obchodníci, kteří budou celý projekt z velké části financovat prostřednictvím poplatků, které z každé bezhotovostní platby sKartou odešlou České spořitelně. Drábkem avizovaná úspora 250 milionů korun tak vlastně znamená jen přesun nákladů na příjemce dávek a obchodníky a zvýšenou buzeraci příjemců dávek.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments