Kyberterorismus neviditelné ruky trhu

Současní vládcové české kotliny celá léta intenzivně masírují občanskou veřejnost hesly, že neviditelná soukromá ruka trhu vše nejlépe vyřeší a že stát je nejhorším hospodářem, tudíž je potřeba vše pokud možno co nejrychleji zprivatizovat. Zdá se, že koaliční ministři – přední státní manažeři, hlasatelé těchto líbivých hesel a tzv. odpovědní hospodáři se svých zaklínadel v praxi skálopevně drží. Pod jejich odbornou péčí jsou postupně předávány ze státní do soukromé péče databáze zdravotních pojištěnců, pracovních úřadů, výplaty sociálních dávek, registr vozidel… Výsledkem této bohulibé činnosti je růst ceny za nákup a správu databází, částečné anebo úplné selhávání nových, resp. vylepšených databází, a to takovým způsobem, že některé musejí být ručně dublovány. Souběžně s tím pokračuje rozvrat státu a občanům jsou vzdalovány a zcizovány předplacené služby, které předtím v jejich prospěch zajišťoval stát.


Občanovi sledujícímu tento vývoj se přímo nabízejí otázky:

  • Měli a mají liberální manažeři, kteří nyní vládnou v české kotlině pravdu v tom, že soukromé firmy vše nejlépe vyřeší?

  • Dosvědčuje to jejich outsourcing státních funkcí na soukromé subjekty?

  • Měli současní ministři pravdu když mluvili o státu jako o nejhorším hospodáři?

  • Dosvědčuje to manažerská praxe a odbornost těchto ministrů?


V závěru bych si dovolil malou poznámku: doposud jsem byl přesvědčen že pro životně důležité počítačové systémy je nejhorší organizovaný kyberterorismus šířící se po internetové síti anebo vyzařování geomagnetického záření ze Slunce, které periodicky přichází v určitých intervalech. Až později jsem pochopil, že stejné, ne-li horší nebezpečí může pro tyto databáze přicházet z míst, které mají tyto databáze ve své odpovědné manažerské péči.Pozn. edit.: Původní článek se z neznámého důvodu nezobrazoval všude, kde měl, a nefungovalo u něj počítadlo přístupů. Proto byl smazán a vložen znova. Diskutérům se omlouvám za smazané příspěvky, autorovi za republikaci.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments