Ministr Kalousek jako klasik Cimrman

Březen 16, 2012

Možná si taky pamatujete scénku z české divadelní klasiky Hospoda na mýtince: Vězeň Kulhánek se zakousne do chleba. „Bože, to je dobrota. Já jsem, pánové, dvacet let nic podobného nejedl. Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědrý den nám vždycky přinesli jablko, a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit“.


Přesně jako Cimrmanův vězeň Kulhánek na Štěpána si dnes mohou připadat pracující důchodci, pokud jde o vracené jablko, tedy uplatňování základní slevy na dani. Tuto slevu jim s velkou slávou umožnil uplatňovat ministr financí ve vládě Mirka Topolánka v roce 2007. Jmenoval se Miroslav Kalousek. Tentýž ministr financí nyní navrhuje uplatňování slevy zrušit. Podle železné logiky „neomylných“ pravicových reforem reformujeme již reformované. Koncepci v tom nehledejte.


Daňová reforma z roku 2008 byla ve skutečnosti jeden velký omyl. Včetně superhrubé mzdy a rovné daně. Doplatili jsme na ni zvýšením deficitu veřejných rozpočtů, se kterým si dnes vláda, ve které sedí spoluautoři tohoto reformního experimentu Nečas a Kalousek, neví rady. A postupně, salámovou metodou, snad aby to nebylo tak nápadné, navrhují vrátit se k daňovému systému, který tu byl do roku 2007.


Cimrman by se jistě bavil.


Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments