Minnesota v odstávce: 23 000 státních zaměstnanců dočasně propuštěno

Červen 30, 2011

Vláda Minnesoty ve čtvrtek v noci zastavila provoz, když zákonodárnému sboru s republikánskou většinou a demokratickému guvernérovi Marku Daytonovi nepodařilo dosáhnout na poslední chvíli dohody o státním rozpočtu. V důsledku toho bude dočasně propuštěno až 23 000 státních zaměstnanců.

Účinky již byly znát ve čtvrtek odpoledne, když byly uzavřeny státní parky a řada státních úřadů vypnula své internetové stránky. Státním zaměstnancům bylo řečeno, aby si vzali s sebou domů okrasné rostliny, protože jim nikdo nemůže říci, kdy jim bude povoleno vrátit se zpět do práce.

Republikáni a Dayton se už dávno předtím dostali do slepé uličky ohledně toho, jak se vypořádat s plánovaným deficitem 5 miliard amerických dolarů. Dayton nabídl plán, jak omezit služby a současně zvýšit sazby daně pro nejbohatší (kteří už platí nižší procento daní než ostatní obyvatelé) ve státě o 2 procenta. Republikáni, kteří získali v roce 2010 v zákonodárném sboru většinu poprvé po mnoha letech, trvali pouze na škrtech.

Dayton trval na tom, že odmítá přijmout brutální rozpočtový plán Republikánské strany, jehož škrty dopadají nejvíce na střední třídu a na nejzranitelnější obyvatele státu.

Jak se večer protahoval a bylo stále více zřejmé, že Dayton zůstával neoblomný, Republikáni se radili v Kapitolu v rámci „okupační stávky“, kdy se snažili sami sebe vylíčit jako připravené jít do práce ihned, jakmile by jen Dayton svolal zvláštní zasedání. Byl to bezesporu ten nejšpinavětší okamžit této politováníhodné záležitosti.

Republikáni se zřejmě už začínají obávat odplaty voličů. Konec konců, když jste očividně odtrhnuti od 98 procent voličů, je těžké aby se udrželi ve svých funkcích.

Aktualizace ze čtvrtka 30. června 2011 ve 23:41: Zdá se, že malá „okupační stávka“ GOP nebyla jejich nejubožejší akcí dne. StarTribune nyní oznámil, že republikáni se „ušklíbali a syčeli“ během Daytona nočního projevu. Dayton prohlásil, že jeho poslední nabídka by měla zvýšit daně jen těm, kteří vydělali více než 1 milion dolarů ročně, tedy přibližně 3 promilím všech daňových poplatníků. A na základě toho GOP odstavil státní správu a služby.

Převzato z Daily Kos

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments