Momentář červencový

Četli jsme: Arcibiskup Graubner prohlásil, že když srovná počty pracovních dní, které museli lidé na robotě odvést zdarma s povinnými brigádami za komunismu, tak vyhraje ten středověk.

Myslíme si o tom: Pan arcibiskup asi netuší, že za toho středověku se dělalo na panském nebo církevním a v akci Zet jsme si zvelebovali vlastní. Ovšem chápu, že když vydáme církvím stovky tisíc hektarů, tak by se jim zavedení roboty zase hodilo.


***


Četli jsme: Kandidát na funkci prezidenta Přemysl Sobotka: Pokud jde o moje studium VUML, museli jsme dvakrát týdně poslouchat něco, co jsme už slyšeli na vysoké škole.


Myslíme si o tom: Opakování je matka moudrosti a kdo mohl tehdy tušit, že se mělo po večerech raději studovat Hayeka, že?


***


Četli jsme: Ministr Kalousek: Jsem si absolutně jist, že jsem vyšetřovateli ani náznakem nevyhrožoval. To je trestný čin, tak proč mne nikdo nestíhá?


Myslíme si o tom: Proč hned mluvit o trestném činu, facka byla taky kvalifikovaná jen jako přestupek.


***


Četli jsme: Nový ministr Blažek: Nejvyšší státní zástupce Zeman je podřízen mně.


Myslíme si o tom: Z toho vyplývá, že takový nadřízený ministr nemůže být svým podřízeným stíhán, ani kdyby v afektu někoho zavraždil (třeba v hádce o podřízenost).


***


Četli jsme: Letouny CASA ani napodruhé neprošly vojenskými zkouškami.


Myslíme si o tom: Co si ti armádní zkušební komisaři myslí? Jednou ministerstvo moudře rozhodlo, že se ta letadla koupí, ještě má ex-ministryně Parkanová kvůli tomu potíže a místo, aby armáda svou ex-velitelku podpořila, vymýšlí si nějaké jistě bagatelní problémy. Bartáka na ně.


***


Četli jsme: Ex-ministryně Parkanová se držela rad z ministerstva financí a nanejvýš se provinila nekompetentností.


Myslíme si o tom: Ale tohle by se nemělo jako obhajoba používat, chemik je asi taky nekompetentní v oblasti financí, jak jsme viděli, když předpověděl kladný růst našeho hospodářství a on z toho byl propad o 4 %.


***


Četli jsme: Ministr Heger prohlásil, že manipulační poplatek by se měl zvýšit na 50 Kč, protože návštěv u lékaře je u nás dvakrát víc než v Evropě.


Myslíme si o tom: Buď je u nás špatné životní prostředí, které zvyšuje nemocnost (a to 50 Kč poplatek nevyřeší) nebo se jedná o opakované kontrolní návštěvy pro ověření, jestli se nemocný už uzdravil (a pak je na vině lékař, protože kdyby měl stejnou erudici jako pan ministr, tak si bude uzdravením jist a nebude zbytečně pacienta zvát znova).


***


Četli jsme: Pochybné tituly z Plzně zůstanou bez trestu, protože policie nevyhodnotila, že by někdo z bývalých funkcionářů fakulty spáchal trestný čin.


Myslíme si o tom: Pokud nešlo o trestné činy, mělo by ministerstvo doporučit i Karlově Univerzitě, aby postupovala stejně. Ono takový titul z KU by stranickým rychlostudentům přinesl lepší reputaci než titul zez Plzně.


***


Četli jsme: Při návštěvě na Borneu pan prezident ověřoval znalosti místního číšníka o ČR. Číšník prý suverénně jmenoval Rosického, Baroše a Čecha.


Myslíme si o tom: Dost odvážný dotaz. Co kdyby si vzpomněl, že někdo z té daleké země je sběratelem per. To bylo krapet trapné.


***


Četli jsme: Posláním naší rozpočtově odpovědné vlády je snižovat deficit státního rozpočtu.


Myslíme si o tom: jak má prostý člověk toto pochopit, když do něj nezodpovědní novináři vtloukají, že zavedení druhého důchodového pilíře nebo církevní restituce ten deficit zvýší? A Kalousek stále jen o Parkanové místo toho, aby vystoupil u tabule a ukázal lidem, jak ten deficit bude naopak klesat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments