Momentář májový

Kmotr Janeček: Po nehodě jsem zastavil na červenou a když blikla zelená, normálně jsem se rozjel. To samozřejmě byla chyba.

Podotýkáme: Tak, tak, frajeři jezdí na červenou.


***


Hejtman Hašek: Co jiného bychom měli naplňovat než jeden z klíčových závěrů ostravského sjezdu, byť na to neexistuje formalizované usnesení.

Podotýkáme: Správný člen strany přece vycítí závěr i když se na něm nikdo neusnesl. Jak to bylo za komunistů – úchylky jsou rovné, linie strany je klikatá a správný člen ji srdcem cítí.


***


Místopředseda Schwarzenberg o Zemanových pochybnostech k profesuře Putny: …jde o pokračování protektorátní politiky a politiky presidenta Gottwalda.

Podotýkáme: K té to má ještě daleko. Někdo, kdo se na manifestaci sám označuje za „katolickou buznu“, by byl skončil v koncentračním táboře. Ale proč by dnes Putna nemohl být profesorem, že? Exrektor Knížák by mu jistě navrhl šaškovský profesorský talár.


***


Z tisku: Sněmovna jednomyslně schválila novelu zákona, na jejímž základě mají pravomocně odsouzení zákonodárci přijít o plat.

Podotýkáme: To, že je takový zákon potřeba, nesvědčí nic hezkého o morální úrovni takových zákonodárců. Ale možná je to tím, že ve sněmovně nesedí třeba hrabě von Schwarzburg (pozor – to je postava ze Švejka, neplést s knížetem von Schwarzenberg) a nevysvětluje odsouzeným poslancům, na co mají pistoli.


***


Kmotr Janeček: Ve chvíli, kdy míra stresu překročí únosnou míru, člověk hledá … a řeší problémy … zvýšenou mírou pití alkoholu.

Podotýkáme: A když si představíme míru stresu, potřebnou na strefení se klíčem do zámku, tak bychom měli chápat rozpoložení presidenta Zemana ve Svatováclavské kapli.


***


Z tisku: Úředník magistrátu Chytil, který upozornil policii na podivnosti kolem zakázky na Opencard,přišel o práci, skončil v předčasném důchodu a byl obžalován z podílnictví na této aféře.

Podotýkáme: A to si mohl vzít ponaučení z causy Michálek, toho taky vyhodili z místa a dokonce jím osočeného svůdce Knetiga soud prohlásil za nevinného. Takoví se nedají pokoj a nedají pokoj a stále narušují úsilí naší protikorupční vlády.


***


Z tisku: Cui bono? S-karta by povinným využíváním konta v ČS přinášela užitek této bance; druhý penzijní pilíř by přinášel dlouholetý užitek bankám, které jej budou provozovat; zavádění drahých informačních technologií do státní správy přináší užitek soukromým IT firmám; díky privatizaci a státním zakázkám máme vrstvu bohatých multimilionářů; záměr zavést školné by zajistil bankám studentskou zadluženou klientelu ….

Podotýkáme: Vláda se sice označuje za protikorupční, ale podle všeho by se měla nazývat probankovní a promultimilionářská.


***


Z tisku: Bývalý prezident Klaus kritizoval nad posledními čísly o vývoji HDP současnou vládu. Vláda podle něho nedává najevo, že si je vážnosti situace vědoma. Předseda vlády ovšem konstatuje, že ekonomický a politický program vlády oceňují zahraniční trhy.

Podotýkáme: Naše ústava říká, že „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.“ Program vlády by tedy spíše než zahraniční trhy měl oceňovat lid. Bohužel k tomu má příležitost jen jednou za čtyři roky.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments